Заняття у студії відрізняються від занять у звичайних художніх шкіл. Тут пишуть картину під музику та розмовляють про літературу.
Христя Венгринюк захоплюється живописом з дитинства. Вона, щоб розвивати свої навички, ходила до художньої школи, та згодом навчатись там перестала. Каже, їй не давали розкрити потенціал. Тому кілька років потому вона відкрила власну студію, де кожен на полотні може висловити свої думки та почуття.
Христя Венгринюк, художниця: «Я вирішила робити такий «живопис без меж», де дитина приходить і вона каже найперше своє слово, що вона хоче творити. Потім вже вона радиться зі мною, і ми починаємо з нею будувати і композиції, і по кольору, і творити разом з нею вже той малюнок, який, в принципі, близький до академізму, але найперше – це душа».
У студії може навчатись кожен охочий: сюди приходять творити як зовсім маленькі діти, так і дорослі. Тут також навчаються й дітки з особливими потребами. Для кожного Христя знаходить свій підхід.
Христя Венгринюк, художниця: «Є індивідуальні програми, і від тих дітей значно менше вимагається, Вони повинні витворити, вони повинні говорити, вони повинні намалювати все, що їх болить. І коли ти бачиш, що ці діти малюють картини абсолютно темними кольорами, і минають місяці, і вони стають яскравіші, світліші, то ти розумієш, що дітям стає легше, і вони виліковуються».
Навчання у студії проходить не так, як у звичайних художніх школах: супроводжує творчий процес легка приємна музика та невимушені розмови. Така атмосфера до вподоби 10-річній Ані. Малює дівчинка з 5 років. Вона вже представила свої картини на трьох виставках в Україні та Франції.
Анна Данильченко, учениця: «Я почала малювати в 5 років, але потім я довго не займалась малюванням. Я більше надавала перевагу танцям. Але зараз я не ходжу на танці. Я люблю малювати абстракції. Там я можу виразити свою думку. А академічні малюнки, вони мені не дуже подобаються».
Студія лише розпочала свою роботу, але тут вже творять 30 учнів. Вони не лише навчаються живопису, але й опановують основи хендмейду, вітражу та декупажу. Тут також проводитимуть різні лекції та літературні вечори, адже, на думку художниці, мистецтво нероздільне.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами