Стебла, листя і квіти борщівника містять певні сполуки, що різко підвищують чутливість людського організму до ультрафіолетового випромінювання. Тобто досить торкнутися до рослини чи забризкати шкіру її соком, а потім уражене місце виставити на сонце — і опік гарантований.
Реакція в результаті опіку починається не відразу, а через кілька годин. Спочатку шкіра червоніє, потім виникають біль, набряк. З’являються пухирі, наповнені світлою рідиною. Вони можуть збільшуватися кілька днів, захоплюючи все нові ділянки шкіри.
«Опіки, отримані від цієї рослини, доволі глибокі, заживають повільно, залишаючи темні пігментні плями. Найсильніші опіки борщівник спричиняє при контакті з вологою шкірою в сонячні дні При ураженні великої ділянки тіла людину морозить, нудить, піднімається температура. Борщівник Сосновського викликає і алергічні реакції. У хворих на астму він може спровокувати напад задухи», - зазначають у Держпродспоживслужбі Чернівецької області.
Не торкатися до оманливого м'якого листя борщівника Сосновського оголеними руками!
Не дозволяти дітям зривати листя борщівника чи бавитись ним улітку.
Попереджати про небезпечну рослину чужих і власних дітей.
Не використовувати листя борщівника як серветки, ніколи не витирати ним руки чи ноги…..
Працювати з рослиною тільки в щільному одязі та гумових рукавичках.
«Все ж таки, якщо Ви це зробили і пухирі невеликі, краще їх не чіпати. Коли пухир продовжує рости, необхідно звернутися до лікаря. У жодному разі не слід змащувати йодом, опік буде подвійним!», – розповідають у держпродспоживслужбі Чернівецької області.
Нагадаємо, у Чернівцях оголосили початок боротьби з небезпечною рослиною.
Читати ще: Небезпечні бур'яни. У Сокирянському районі попереджають про ризики.
Оскільки рослина небезпечна, фахівці закликають виводити її з своїх садів та городів: скошувати, обробляти ґрунт, знищувати рослину.
Нагадаємо, борщівник Сосновського – отруйна багаторічна рослина родини зонтичних із 2-5-річним циклом розвитку. Розмножується насінням. Квітка - складний зонтик, білий або зелено-жовтий. Борщівник Сосновського сягає заввишки 3 м, має великі перисті листки та порожнисте стебло завтовшки до 10 см. Після плодоношення рослина повністю відмирає.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами