Так, відбулося скасування трьох спроб для складання практичного іспиту, пише Медіа агентство АСС.
Отримуйте новини в Telegram
Тепер для складання практичного іспиту кандидату у водії надається необмежена кількість спроб протягом двох років з дня видачі свідоцтва про закінчення практичної підготовки. Раніше ж було 3 спроби. Якщо третя з них була провальною, кандидат у водії звертався в автошколу для подальшого повторного навчання.
Також оновились терміни, коли можна складати іспити повторно.
«У разі, якщо кандидат у водії не склав успішно теоретичний або практичний іспит у сервісному центрі МВС, то наступний такий іспит призначається не раніше, ніж через 10 календарних днів. Рахувати варто починаючи з наступного дня після невдалого складання іспиту. Тобто, тепер є більше часу на повторення матеріалу або на додаткові заняття, аби підготуватись краще до наступної спроби» — пояснює начальник регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Чернівецькій області Василь Душинський.
Якщо кандидат у водії не склав теоретичний іспит протягом одного року з дня видачі свідоцтва про закінчення теоретичної підготовки, то така особа допускається знову до теоретичного іспиту в сервісному центрі МВС після проходження теоретичної підготовки в навчальному закладі та підтвердження такої підготовки новим свідоцтвом про закінчення підготовки. Тобто, свідоцтво про закінчення теоретичного курсу підготовки водіїв дійсне 1 рік.
Якщо кандидат у водії не склав успішно практичний іспит протягом двох років з дня оформлення свідоцтва про закінчення практичної підготовки, то до наступного практичного іспиту в сервісному центрі МВС така особа допускається лише після повторного проходження обох курсів навчання: теоретичної та практичної підготовки.
В Україні є чітке розмежування: на теоретичний курс підготовки і на практичний курс підготовки водіїв. Це два окремі курси навчання.
«Спочатку кандидат у водії має успішно засвоїти правила дорожнього руху і підтвердити свої знання на теоретичному екзамені в сервісному центрі МВС. І тільки потім після успішного складання теоретичного іспиту в сервісному центрі МВС — починати практичне навчання в автошколі» — розповідає Василь Душинський.
Новий закон визначає, що самопідготовка до теоретичного іспиту буде дозволена починаючи з 29 жовтня 2023 року. Тобто, у кандидатів у водії буде вибір: готуватись до теоретичного іспиту самостійно чи з автошколою.
Василь Душинський нагадує, що можна змінювати навчальні заклади під час підготовки. Тобто, теоретичний курс можна пройти в одному навчальному закладі, а потім, навіть переїхавши у інший населений пункт, пройти практичне навчання в іншій автошколі. Також складати теоретичний та практичний іспити можна у різних сервісних центрах МВС — де людині зручно.
Варто додати, що теоретичний іспит вважається нескладеним, якщо кандидат у водії допустив понад дві помилки у відповідях. А практичний іспит вважається нескладеним, якщо кандидат у водії:
- допустив понад три типові помилки;
- створив ситуацію, що викликала необхідність втручання екзаменатора або інструктора навчального закладу в управління транспортним засобом для запобігання аварійно-небезпечній ситуації або ДТП;
- відмовився виконати вправу практичного іспиту, крім випадків, коли виконання команди екзаменатора може призвести до порушення ПДР або створення аварійно-небезпечної ситуації або ДТП.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами