У Чернівцях понад 100 автоматів з питною водою розміщені незаконно. Власники цих апаратів встановили їх на власний розсуд, не маючи на це дозволів міської ради, розповіла журналістам ІА АСС член виконавчого комітету Чернівецької міської ради Наталія Фрунзе. Вона зауважує: немає жодної інформації про санітарний стан таких апаратів, а це загрожує здоров'ю людей, які вживають цю воду.
«Виконавчий комітет 23 липня вже затвердив перелік вулиць, де автомати з водою стоять без належного дозволу. Проблема полягає у тому, що підприємці не сплачують податки, тобто місто втрачає гроші», - каже Наталія Фрунзе.
Виконавчий комітет дав протокольне доручення управлінню з питань благоустрою Чернівців перевірити та оштрафувати власників водоматів.
Читати ще: Обережно: у молоці та м`ясі виявляють стафілокок
Сьогодні, 26 липня, міська рада вже оголосила новий конкурс. Участь у ньому можуть взяти всі охочі підприємці. А ті, які запропонують найкращу ціну, виграють конкурс.
Як розповідає Олександр Александрюк, керівник ГУ Держпродспоживслужби Чернівецької області, у пунктах розливу можна використовувати воду з підземних джерел питного водопостачання або водопровідну питну воду, яка пройшла додаткову обробку.
Термін зберігання питної води в пунктах розливу у стаціонарних ємностях не повинен перевищувати 24 години, а у транспортних ємностях – 6 годин. Тобто воду в автоматах повинні міняти кожного дня.
«У пунктах розливу питної води повинен бути інформаційний листок із зазначеною інформацією щодо її виду, складу, умов зберігання, датою виготовлення, найменуванням, адресою та телефоном виробника, — продовжує Олександр Александрюк. — Держпродспоживслужба у липні 2019 року провела відбір 10 проб питної води з пунктів розливу в м. Чернівці. Поки дослідження тривають».
Читати також: Через паводок з кранів чернівчан тече брудна вода
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами