На Буковині під час лабораторних досліджень харчових продуктів,зокрема молока та м’ясо-ковбасних виробів, нерідко виявляють стафілокок. Особливо це стосується продукції нібито виготовленої в домашніх умовах. Про це повідомляє Держпродспоживслужба в Чернівецькій області.
«Стафілококи – це бактерії, які є однією з головних причин харчових отруєнь. Найбільш патогенним (здатним викликати захворювання) є золотистий стафілокок. Розповсюджується як повітряно-крапельним, так і контактно-побутовим шляхом, потрапляє до організму з їжею, - розповідає Олександр Александрюк, керівник ГУ Держпродспоживслужби Чернівецької області. - Золотистий стафілокок має здатність розмножуватись у харчових продуктах. Найчастіше це молочна продукція, м’ясні (напівфабрикати, ковбаси) та кондитерські вироби, риба (слабосолона, консерви)».
Стафілокок здатний виробляти ентеротоксини, що є отрутою для людини. Захворювання людей виникає після споживання їжі, яка містить як живі бактерії, так і їхні токсини.
Ці бактерії характеризуються відносно високою стійкістю до заморожування, висушування, дії хімічних речовин та сонячного світла. Кип’ятіння та стерилізація продуктів убиває стафілококи, але не руйнує токсини. Остаточна інактивація токсинів відбувається тільки після 2-3 годин кип’ятіння.
Читайте ще: 40 кілограмів кукурудзяної крупи із комахами вилучили з ринків Чернівецької області
Щоб знизити вірогідність накопичення стафілокока в харчових продуктах, необхідно дотримуватись наступних правил:
- прибирати приміщення, чистити та дезінфікувати інвентар (обладнання, посуд, предмети побуту, – все, що контактує з харчовими продуктами) – як на виробництві, так і в домашніх умовах;
- дотримуватись правил гігієни (чистий спецодяг, гумові рукавички);
- своєчасно проводити медичний огляд людей, які пов’язані з приготуванням їжі;
- регулярно здійснювати клінічний огляд тварин та періодичні лабораторні дослідження (зокрема корів на субклінічний мастит), своєчасно лікувати захворювання;
- обов’язково піддавати тривалій термічній обробці продукти під час приготування;
- зменшувати інтервал між приготуванням та споживанням продукту.
Вам буде цікаво: Овочі не з городу, а від перекупників. Експерти розповіли про загрози стихійних ринків у Чернівцях
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами