Чернівецька область – серед лідерів в Україні з впровадження реформи освіти. Про це розповіла на брифінгу Оксана Палійчук, директор департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА. Вона також зазначила, що минулого року на фінансування галузі освіти область отримала рекордну суму – 3 млрд. 545 млн. грн.
- Завдяки державному фінансуванню та співпраці з місцевою владою нам вдалося якісно покращити матеріально-технічну базу шкіл. Зокрема, в області було створено і повністю оснащено за державні кошти 71 кабінет української мови і літератури. А цього року заплановано створити 51 кабінет природничих наук, - зауважує Оксана Палійчук. – Для спеціальних шкіл-інтернатів та спеціалізованих шкіл придбано 8 мультибордів та 4 сенсорних підлоги з базовим комплектом навчання і реабілітації. Уперше за роки незалежності України для навчальних закладів Чернівецької області були виділені кошти на придбання музичних інструментів.
Освітяни кажуть, що минулого року вдалося виділити чималу суму – 2 млн. 500 тис. грн. - для педагогічного коледжу ЧНУ, який готує сучасних учителів Нової української школи.
Читайте ще: Нова Українська Школа: Буковина отримала майже 41 мільйон гривень
- Уперше тут буде облаштовано справжню лабораторію НУШ, яка удосконалюватиме практичні навички майбутніх педагогів, - пояснює Оксана Палійчук.
Що стосується планів на 2019 рік, в управлінні освіти обіцяють працювати над підвищенням якості інклюзивної освіти, забезпечити сільські школи педагогами, продовжити роботу над покращенням матеріально-технічної бази закладів тощо.
- У нас величезна проблема з кадрами в дитячих садочках. Вихователями не хочуть працювати. Головна причина цього - низька заробітна плата. В області вже відбувся відбір претендентів, яким держава готова оплатити навчання, натомість після отримання диплому вони обов`язково 3 роки мають відпрацювати у сільській місцевості. Таким чином, сподіваємося, забезпечити дошкільні і шкільні заклади освіти кадрами, - каже директорка Департаменту освіти.
Ще одна важлива проблема, яку почали вирішувати – це облаштування в усіх школах внутрішніх вбиралень. У 27-ми закладах освіти у 2018 році вже зробили вбиральні. Ще у 12-ти – зроблять цього річ.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами