Мікроавтобуси марки Сітроєн зійшли з конвеєра у 2020 році. Сьогодні Центр екстреної медицини отримав шість нових карет «швидкої». У березні очікують на ще вісім автівок,пише ІА АСС.
«Ми представляємо частину оновленого парку. Закупили їх за кошти НСЗУ. Це машини класу Б. Вони обладнані всім необхідним: кардіографи, дефібрилятори і головне – кисневими станціями. У наших старих каретах таких інструментів не було, тому і реанімаційні заходи було проводити важче. У часи коронавірусної епідемії кисень є дуже важливим фактор для порятунку пацієнта. Взагалі, ми потребуємо оновлення на 40 автівок. Нових уже маємо 22 одиниці», - розповів директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Володимир Єленев.
Це цілий міні медико-діагностиний комплекс, - так відгукуються про новинки медики. Адже у авто продумане все до дрібниць задля комфорту та безпеки як пацієнта, так і медперсоналу: освітлення, вентиляція, обігрів, кардіографи з можливістю телемедицини.
Отримуйте новини в Telegram
«Медпрацівник, який проводить в автівці ЕКГ, зв’язується безпосередньо через апарат з консультантом. Дані можна передати як через комп’ютер, так і голосовим шляхом – тут є місце для сім-картки. Такий зв’язок надає більше можливостей для порятунку хворого. Це важливо при гострій коронарній патології. Маємо тут і панель для розігріву розчинів, аби не крапати холодне. Є дефібрілятор для серцево-легеневої реанімації. А ще важливо - є можливість не переключатись з кисневого балону на інший балон, коли перший закінчується. Просто відразу перемикаємо на іншу розетку», - коментує головна фельдшерка ЦЕМДМК Олена Крамаренко.
Ще одніа новинка - інфузамат у автомобілі. Він вивільняє руки медика, адже сам регулює дозовану подачу розчину пацієнту.
«Звичайно, зрушення у медичній реформі є. Порівняйте старі та нові авто. Старі не укомплектовані так висококласно, які нові. Старі, буває, ремонтуються по два тижні. А пацієнти не можуть чекати. До кінця березня очікуємо на нову партію авто. Нам головне вчасно та кваліфіковано надавати допомогу. Із цих шести карет три поїдуть у Кіцмань, Заставну та Глибоку, інші три залишаться у Чернівцях. Старі машини пройдуть капремонт та зможуть обслуговувати різні ОТГ», - прокоментував директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Олег Чорний.
Читати: «Швидка» застрягла у снігу: на Буковині хворого везли пожежною машиною (ФОТО)
«Ми бачимо підтримку держава. Авто куплені не за кошти місцевих бюджетів. Наші медичні заклади тепер отримують сотні мільйонів на свої рахунки. І якщо хтось суми ставить на депозит, а інші ще якось розпоряджаються ними, то Центру екстреної медицини, керівництву, фельдшерам, водіям я дякую за правильне управлінське рішення – і придбання нових карет», - зазначив голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами