У Чернівецькому університеті презентували світовий бестселер про технології майбутнього, пише офіційний сайт вишу
В Інституті фізико-технічних та комп’ютерних наук Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулася презентація українського перекладу книги, що встигла стати резонансом: мова йде про «Новий цифровий світ» Еріка Шмідта та Джареда Коена, керівників компанії Goodle. Власне, присутнім розповіли, як цифрові технології здатні змінити бізнес, життя, а чи долю цілої країни. Презентував новинку директор видавництва «Літопис» Михайло Комарницький, який рівно два роки тому познайомив студентів-фізиків ще з одним світовим бестселером – «Фізикою майбутнього» Мічіо Кайку.
В основі «Нового цифрового світу» - трирічна робота і узагальнення авторів книги, їх особисті спостереження за тим, куди ж спрямовують людський розум представники різних країн світу. Присутнім розповіли про цінність людської ідеї як такої: адже в топ-10 найуспішніших стартапів світу лідирують розроблені мобільні додатки, 3D-друк (розробки у напрямку адитивного виробництва), цифрові медіа та електронна комерція.
«Новий цифровий світ» прогнозує активне впровадження дронів у побут людини та її ключові сфери діяльності. Як припускають дослідники, уже найближчим часом дрон можна буде не тільки придбати в магазині, але й виготовити самотужки за наведеними інструкціями.
Що стосується медицини, то тут цифрові технології будуть спрямовані на спільний доступ до інформації лікаря та пацієнта, онлайн-діагностування та спілкування між лікарем і пацієнтом. Перші додатки вже запущені (вони, в основному, стосуються доступу до уніфікованої бази фахової літератури, моніторингу фармакологічних карт для замовлення препарату тощо). Е.Шмідт та Дж.Коен висловлюють гіпотезу,що у майбутньому хірургію повинні повністю замінити молекулярні пристрої.
Найбільших трансформацій, за прогнозами авторів книги, зазнає будівельна сфера – сюди широко залучатимуть адитивні технології. В широкий ужиток також увійде «інтернет речей» - чіпування предметів побуту. В галузі освіти цифрові технології будуть спрямовані на удосконалення та розширення онлайн-курсів.
Книга «Новий цифровий світ» орієнтована на урядовців та бізнесменів, дослідників і пересічних читачів, яких цікавлять новітні технології та перспективи самовдосконалення.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами