Журналісти Інформаційного агентства АСС зібрали цікаві історії про те, на які виклики доводиться виїжджати, які події бачити та кому допомагати у новорічну ніч.
Ірина Калитчук, лікарка Чернівецького обласного центру екстреної медичної:
«За роки своєї роботи на швидкій, не раз доводилося чергувати у новорічну ніч. Найважче у такі чергування – піти з дому на роботу. Бо діти завжди просять, аби залишилася з ними.
У Новий рік ставалися різні випадки: від курйозів до трагедій.
Наприклад, одного разу приїжджаємо на виклик, а нам відчиняє двері сонний чоловік. Каже, що лікарів не викликав і просто спав. Аж раптом до під`їзду з привітаннями забігають його друзі – виявляється, викликавши швидку, вони вирішили розважити і розбудити приятеля. Тоді нам було не зовсім до сміху…
Був і ще один випадок: виклик до пенсіонерки, нашої постійної пацієнтки, скарги на високий тиск. Поріг квартири ми переступили саме о 12-й ночі. А в бабусі – накритий новорічний стіл. Каже нам: «Я стільки років на Новий рік залишаюся одна, що вирішила приготувати смаколиків і покликати вас – моїх найкращих друзів, які не раз рятували моє серце, - за святковий стіл».
Читайте ще: Один день з життя екстреної медичної допомоги Чернівців
А була новорічна ніч, у яку ми рятували молоду дівчину. Через те, що її покинув хлопець, вона порізала собі вени. На щастя, все обійшлося. Потім я бачила її у Чернівцях з іншим хлопцем, за якого згодом вона вийшла заміж».
Наталя Федишин, ведуча свят:
«Цього року втретє працюватиму саме у новорічну ніч. Звісно, моя робота там, де свято, тому, на щастя, бачу переважно гарні і позитивні події.
Одного року гості дуже хотіли послухати привітання Президента, але ані телевізора, ані Інтернету в ресторані не було. Тому один з них ввімкнув звернення на мобільному телефоні через 3G і дуже переживав, аби лиш йому ніхто не зателефонував і не перервав трансляцію.
Окрім того, на одному з новорічних святкувань була свідком того, як рівно о 12-й ночі чоловік освідчувався своїй коханій. До речі, потім я була ведучою їхнього весілля».
Олександр Гречаник, командир батальйону Управління патрульної поліції:
«Мені довелося попрацювати на керівних посадах у патрульній поліції Одеси, Києва, і вже два роки - у Чернівцях. У зв’язку з цим вже 5 років поспіль зустрічаю Новий рік на роботі. Поліція вже стала моєю сім’єю.
Роботи у новорічну ніч вистачає. Кількість викликів традиційно збільшується. Серед них трапляються доволі кумедні. Пригадую один із таких… Чергував біля ялинки, до мене підійшов чоловік напідпитку, казав, що в нього сів телефон та попросив допомогти викликати машину. Він не був сильно п’яний. Я зателефонував до таксі зі свого телефону. Невдовзі за чоловіком приїхав водій та забрав його. Аж раптом за 15 хвилин мені передзвонює таксист і просить підказати, де пасажир живе. З’ясувалося, що він у теплій машині настільки сп’янів, що не міг пояснити, де живе.
Я запитав у водія, чи має той чоловік при собі документи, щоби ми встановили його особу і з’ясувати адресу проживання. Після кількох спроб все ж вдалося дізнатися, що чоловік мав при собі водійське посвідчення. Через базу даних ми встановили адресу його проживання. Відтак, таксист доставив його додому. Виявилося, його вже шукали дружина та друзі.
Є люди старшого віку, які не сильно хочуть святкувати, але й не хочуть, щоби це робили їхні сусіди. Вони викликають нас та скаржаться на шум. Ми ставимося до цього з іронією та розумінням. Говоримо із сусідами, роз’яснюємо їм ситуацію, аби сторони між собою порозумілися та прийшли до компромісу.
Вам буде цікаво: Чернівецька поліцейська – чемпіонка світу з греплінгу
Чого у святкову ніч менше, ніж зазвичай, так це викликів через ДТП. Пересічні водії значно рідше виїжджають на авто у свято. Переважно в цей час дорогами їздить службовий транспорт: автобуси, таксі тощо.
Поліцію зазвичай викликають, коли виникла проблема. А бувало, коли ми приїжджали на виклик, люди давали нам зерно та просили посіяти, перш ніж зайти до їхньої хати. У людей в новорічну ніч святковий настрій, і вони, здебільшого, залишаються позитивно налаштованими навіть у разі конфліктної ситуації».
Микола Приходченко, підполковник цивільного захисту, рятувальник ДСНС України в Чернівецькій області:
«Цьогоріч я мав чергувати у новорічну ніч, але в останній момент помінявся з колегою. Загалом, працювати в ніч з 31 грудня на 1 січня доводиться приблизно один раз на 3 роки.
Не завжди під час чергувань бувають виклики, але новорічна ніч ніколи спокійною не була. Якось довелося працювати декілька діб, починаючи саме з новорічної ночі. У селі Бояни Новоселицького району зайнялися склади пластмасового посуду. Вони належали місцевому підприємцю і, як з’ясувалося згодом, склади підпалили у новорічну ніч. Тоді надворі був дуже сильний мороз, градусів 25 нижче нуля. Дуже важко було працювати, ми провели на тій пожежі декілька діб, тому що було п’ять складів і всі вони горіли. Ось так до нас прийшов новий рік.
А якось під Новий рік був випадок, коли двоє чоловіків вирішили скоротити дорогу і піти навпростець через озеро на вулиці Винниченка, яке на той час вкрилося кригою. Але вона виявилася недостатньо міцною - люди провалися під лід. Доводилося витягати.
Новий рік ми, рятувальники, зустрічаємо або на викликах, або ж в координаційному центрі без шампанського, але з солодощами».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами