Ідея щодо об'єднання та реорганізації Центрального парку культури та відпочинку імені Тараса Шевченка та КП «Парк Жовтневий» у Чернівцях не є новою, розповів кореспондентові Медіа агентства АСС депутат Чернівецької міської ради від фракції «Європейська Солідарність» Василь Максимюк. За словами депутата, це - результат попереднього протокольного рішення Чернівецької міської ради щодо об'єднання парків міста. Також розробники ідеї брали до уваги досвід інших міст України.
Отримуйте новини в Telegram
Два парки Чернівців зареєстровані як окремі юридичні особи. Тут організовані окремі адміністрації, проте гостро відчувається нестача звичайних рядових працівників, зауважив Василь Максимюк:
«Відтак стан парків такий, як є. Чернівчани хотіли б бачити парки кращими, доглянутими, осучасненими. Розважальна зона Жовтневого парку взагалі перетворилась на базар, тут відбувається помітне зменшення рекреаційної зони, натомість зростає кількість представників бізнесу».
Важливою також є і можливість покращення фінансування парків, додав депутат:
«Наразі парки закріплені за Управлінням культури Чернівецької міської ради, яке часто має брак фінансування. З утворенням нового комунального підприємства, яке об'єднає парки, ситуація мала б покращитись».
Відтак, за задумом, культурно-мистецьким життям парку мало б опікуватись новостворене комунальне підприємство, а за благоустрій двох парків та скверів міста нестиме відповідальність КП «Трест зеленого господарства та протизсувних робіт».
Дивіться нас на YouTube
У зареєстрованому Василем Максимюком проєкті рішення, який розглядатимуть депутати ЧМР на черговій сесії, пропонують зокрема наступне:
- Перейменувати комунальне підприємство «Центральний парк культури та відпочинку імені Т. Г. Шевченка» у комунальне підприємство «Центр культури та дозвілля імені Тараса Шевченка».
- Реорганізувати комунальне підприємство «Парк Жовтневий» шляхом приєднання його до комунального підприємства «Центр культури та дозвілля імені Тараса Шевченка».
- Встановити, що в результаті реорганізації, майно, майнові та немайнові права та обов’язки КП «Парк Жовтневий» переходять до КП «Центр культури та дозвілля ім. Т. Шевченка».
- Визначити з 01 січня 2023 року Чернівецький міський комунальний виробничий трест зеленого господарства та протизсувних робіт відповідальним за благоустрій (утримання та ремонт) територій Центрального парку культури та відпочинку імені Тараса Шевченка та парку Жовтневого.
- Департаменту інфраструктури та благоустрою міської ради спільно з фінансовим управлінням міської ради обсяг видатків на благоустрій парків визначати щороку при формуванні бюджету Чернівецької міської територіальної громади виходячи з фінансових можливостей.
Категорично проти такого проєкту рішення виступила очільниця Управління культури Чернівецької міської ради Юлія Сафтенко. За словами посадовиці, проєкт викликає багато зауважень та питань, тому його приймати не можна. Юлія Сафтенко наводить низку аргументів, чому така реорганізація недоцільна та є незаконною, на її думку:
«Почнемо з назви. Якщо проєкт рішення має назву «Про перейменування», то під цими словами йдеться про ліквідацію двох комунальних підприємств, які входять в мережу закладів культури, яка є в Міністерстві культури та інформаційної політики України. Тобто парк «Жовтневий», як і Центральний парк Шевченка, внесені до паркової мережі закладів культури. Якщо наша територіальна громада ухвалює таке рішення щодо ліквідації чи реорганізації, то вона обов'язково має звернутись до Міністерства культури та інформаційної політики. І тільки Міністерство культури може винести рішення щодо ліквідації чи реорганізації виключно за обґрунтованим зверненням територіальної громади. Будь-який інший спосіб - незаконний.
Тому перед розглядом такого рішення міська рада мала б звернутись до Міністерства за дозволом на реорганізацію, відповідно до частини 2 статті 22 ЗУ «Про культуру».
Медіа агентство АСС є в Instagram
Також цікавим є факт, що запропонована назва новоствореного комунального підприємства - «Центр культури та дозвілля імені Тараса Шевченка» - взагалі не відповідає суті підприємства. Адже Центр культури та дозвілля - це зазвичай будинок культури або палац творчості, тобто це установа, мета якої полягає у вивченні, аналізі та координації процесів культурного розвитку міста, а парк - це спеціальна обмежена природна або штучна територія. Тут усталені зовсім різні підходи до управління.
Мало того, парк Шевченка та парк Жовтневий - це різні об'єкти, які мають різну історію. Вони обидва включені до природного заповідного фонду, як пам'ятки садово-паркового мистецтва. Вони вимагають посилених вимог щодо їх утримання. Потрібний особливий підхід до концепції розвитку цих територій.
На мою думку, запропонований підхід призведе до скорочення наявного штату персоналу, до того ж люди втратять роботу у такий важкий час.
Також зауважу, що питання об'єднання взагалі не бере до уваги розвиток та утримання парків Шиллера та Федьковича, що розташовані поруч.
Якби в місті виділяли кошти на утримання парків - кожен директор привів би їх до належного стану відповідно до концепцій розвитку, які ми вже маємо затверджені, проте фінансування належного немає».
Нагадаємо, питання перейменування та можливої реорганізації двох парків Чернівців депутатський корпус Чернівецької міської ради розглядатиме на наступній сесії.
Читайте також всі новини Чернівців.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами