Сьогодні, 27 листопада, виповнюється 153 роки від дня народження Ольги Кобилянської. Журналісти Інформаційного агентства "АСС" дізналися, який стиль одягу та аксесуари полюбляла письменниця.
Довгі строгі сукні у темних тонах, гладко зачесане волосся, чорне віяло та черевички з каблуком не більшим 3-5 сантиметрів. Саме такою - трохи суворою і по-європейськи стильною запам'ятав Ольгу Кобилянську її зять Ельпідефор Панчук. Такою зберігають її образ старенькі фотографії, представлені в архіві меморіального музею у Чернівцях.
У першій кімнаті вже понад сто років зберігається «амазонка» Ольги Юліанівни. Це жакет, який вона одягала для верхової їзди. Розмір вражає: здається, не досягає і до 40-го. Ця тендітна і струнка леді дуже любила їздити верхи, причому для цього заняття берегла спеціальний одяг. Про брюки, а тим паче джинси, в часи Кобилянської годі було й думати. Були навіть спеціальні жіночі сідла, щоби дами у довгих спідницях без проблем підсаджувалися на своїх коней.
Працівники музею розповідають: модницею Ольга Кобилянська ніколи не була. За еталон стилю вона обрала собі 80-ті роки ХІХ століття і дотримувалася його протягом усього життя. Переважав консерватизм. Вона не раз повторювала: «Батьки привчили мене до строгості і точності в одязі».
Читайте ще: Дослідив історію життя та реабілітував свого родича, - експозиція у Чернівцях
У Чернівцях в музеї залишилися спогади Ельпідефора Панчука про першу зустріч із Ольгою Юліанівною. Саме тоді він лише раз у житті побачив її у нетрадиційному для неї одязі. Вони познайомилися влітку. На письменниці була біла довга сукня в чорний горох, а на плечах - сіра хустка, подарована Лесею Українкою. Ця сукня і досі зберігається у музеї.
На сімейних фото Ольга та її сестра Євгенія точно повторюють стиль матері. Плаття з недорогої вовни чи бавовни, без зайвих рюш та візерунків. І хоча нижні спідниці та криноліни були вже не в моді, сукні залишалися довгими, ледь не до п'ят. Навіть з початком ХХ століття, коли спідниці почали вкорочувати, Ольга Кобилянська залишалася консервативною.
Звичайно, у пиьменниці був і святковий одяг, і навіть бальні плаття, в яких ходила на світські вечірки, проте і в цьому відчувалася строгість. Святкові сукні майже не відрізнялися фасонами від щоденних. Різними були хіба що фактура тканин і фурнітура.
У той час одяг переважно шили, а не купували у модних бутіках. Ольга Юліанівна теж користувалася послугами кравчинь. Нерідко доводилося і перешивати старенькі блюзи та кофти - сім'я була не із заможних.
Вам буде цікаво: Сидір Воробкевич - буковинський "хіпстер"
Молода Кобилянська полюбляла різноманітні капелюшки. Один з них виготовлений із цупкої, можливо, оксамитової тканини з довгим пером. Тут Ольга схожа на панну, яка має дуже мало спільного з Україною. Це, власне, і не дивно, бо народилася і жила вона в часи Австро-Угорщини і своїм стилем більше тяжіла до Європи. Водночас збереглися фотографії, на яких Ольга Кобилянська завита в українську хустку, як звичайна сільська жінка. Це швидше данина народу, а не моді.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами