Заклади по різному підходять до процесу дистанційного навчання, розповів у програмі Суть речей на Радіо 10 начальник управління освіти Чернівецької міськради Сергій Мартинюк.
«Знаю, що деякі принципово вимагають, щоб вчителі вели уроки саме з приміщення школи. Адміністрація закладу каже, що повинна бачити, що заняття мають проводити достойно: «Ми вас забезпечуємо технікою і усім необхідним». Десь кажуть, що нема значення з дому чи у школі – де зручніше вчителю, бо в школі, наприклад, нема належного забезпечення», - каже головний освітянин міста.
Читайте також: Головний освітянин Чернівців розповів про якість дистанційної освіти
Ще у 2019, коли не було пандемії, управління могло забезпечити хорошим інтернетом заклади освіти.
«Ми мали державну субвенцію у розмірі 800 тисяч гривень на всі школи, щоб прокласти інтернет-мережі. Ми тоді опитали заклади і десь 7-8 з них сказали: «Ні, нам нічого не потрібно, в нас все є». Частині ми покращили в тих межах, в яких і вони, і ми думали необхідно.
Тут настає 2020 рік, пандемія і ми розуміємо, що ті забаганки, які мали, то це геть не забаганки, а реальна необхідність. І деякі заклади, які відмовлялись і казали, що їм нічого не потрібно покращувати, буквально через пів року кажуть: «Ви там іншим зробили (технічне покращення, - ред.), зробіть і мені». А грошей вже нема, їх використали на інші потреби. Проте виходили з ситуації якимись іншими шляхами.
Здебільшого, чернівецькі школи досить нормально забезпечені технікою та інтернетом. У багатьох є персональні гаджети, які дозволяють проводити уроки», - каже Сергій Мартинюк.
Наші новини є у Facebook
За його словами, у школах уроки проходять планово. Читаються всі уроки – від української мови та літератури до фізкультури.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами