Станом на вечір 26 березня у Чернівецькій обласній дитячій лікарні перебували п'ятеро дітей, заражених коронавірусом COVID 19 та одна мама, про це у програмі Суть Речей на Радіо 10 повідомила Оксана Знак, заступниця головного лікаря медзакладу. За її словами, у всіх пацієнтів, яких спостерігали у лікарні протягом останніх двох тижнів, хвороба проходила у легкій формі.
"Кожна дитина перебуває в окремому боксі разом з мамою. Ми обстежуємо не тільки дитину, але й маму, оскільки вони перебувають у тісному контакті. У нас були випадки, коли мама не мала ніяких респіраторних проявів і ніяких клінічних ознак коронавірусної інфекції, тим не менше у неї виявлявся позитивний результат. Це свідчить про те, що ця інфекція може протікати безсимптомно і людина може навіть не звертати увагу на те, що вона хвора. Це дуже невисока температура до 37,5, якісь мінімальні простудні явища і людина може навіть не знати, і не підозрювати, що вона хвора. У цьому небезпека. Адже у випадках, коли клінічних симптомів захворювання немає, людина вважає себе здоровою і вона може наразити не небезпеку інших людей, які будуть з нею контактувати", - розповідає Оксана Знак.
На думку лікарів, у випадку легкого перебігу захворювання, його краще лікувати вдома. Головне - це завжди залишатися на зв'язку зі своїм сімейним лікарем, або дільничним педіатром для того, щоб вони могли пояснити пацієнтам, які саме ознаки захворювання COVID 19 вимагають негайного звернення до лікарні.
"Лікар дасть пораду куди звернутися, кого викликати, чи поїхати у лікарню своєю автівкою, але у такому випадку сімейний лікар має повідомити лікувальний заклад, що до цього закладу прямує людина, яка ймовірно може бути інфікована COVID 19, щоб медичний персонал зумів відповідним чином переодягнутися і зустріти такого пацієнта, не наражаючи себе та інших пацієнтів лікарні на небезпеку", - каже Оксана Знак.
Лікарка зазначає, що нині сімейні лікарі добре поінформовані про коронавірус та нададуть усі необхідні поради.
"Порядок дій у нас такий: якщо працівники швидкої допомоги телефонують на приймальний покій закладу, який готовий прийняти дитину, то медичні працівники вже готові, одягнені у засобах індивідуального захисту, приймаємо дитину, госпіталізуємо, надаємо необхідну допомогу, обстежуємо, набираємо мазочки", - зазначає заступниця головного лікаря дитячої обласної клінічної лікарні.
Отримуйте новини в Telegram
При цьому Оксана Знак нагадує, що легкі форми захворювання практично не потребують медикаментозного лікування.
"Якщо температура невисока до 38 і нормально переноситься, то її навіть не варто знижувати. Ми вважаємо, що підвищену температуру тіла треба знижувати, якщо вона перевищує 38,5, за виключенням випадків якщо дитина погано переносить температуру. Якщо є в минулому якась реакція на температуру, то жарознижуючі можна давати і при менших цифрах. Ми це розуміємо.
Питний режим – це обов’язково і якісь допоміжні засоби, в залежності від того, що дитину турбує, якщо це нежить, то можуть бути краплі в ніс, а більше ніякого лікування і немає", - розповіла Оксана Знак.
Читайте також: В Україні підтвердили вже 218 випадків коронавірусу, - МОЗ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами