Така тематика продиктована тим, що нещодавно Урядом було оголошено про перехід до нового етапу децентралізації, а 20 лютого на Урядовому порталі з’явився текст розпорядження Кабінету Міністрів України, яким затверджено план заходів з реалізації нового етапу реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні на 2019-2021 роки. Саме про наступні кроки у законодавчому полі, зміни акцентів в регіональній політиці та фінансові аспекти функціонування ОТГ розповідали в Чернівецькому ЦРМС, що створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону. Тетяна Татарчук, директорка Чернівецького ЦРМС, ознайомила присутніх із основними завданнями плану заходів:
Нагадаємо, Громади на Буковині об'єднуються для економії коштів.
- Формування нової територіальної основи для діяльності органів влади на рівні громад і районів.
- Передача повноважень органів виконавчої влади органам місцевого самоврядування та їх розмежування за принципом субсидіарності.
- Створення належної ресурсної бази для здійснення повноважень органів місцевого самоврядування.
- Формування ефективної системи служби в органах місцевого самоврядування.
- Упорядкування системи державного контролю та нагляду за законністю діяльності органів місцевого самоврядування.
- Розвиток форм прямого народовладдя: виборів, референдумів.
«Нині 83% території України «покрито» затвердженими перспективними планами. Завдання, яке ставить Уряд – це вибори до місцевих рад у 2020 році мають відбутись на новій територіальній основі. Саме тому КМУ доручив на місцях розробити перспективні плани. Інший важливий момент – це регіональна політика. Тут ключова ідея полягає в тому, що варто переходити від політики субсидіювання проблемних територій до стимулювання їх розвитку», - підкреслила Тетяна Татарчук.
Читати ще: У двох районах Чернівецької області найважче відбувається утворення громад.
Вікторія Чебан, радниця з юридичних питань ЦРМС, розповіла про необхідні законодавчі зміни для продовження реформування системи місцевого самоврядування та адмінтерустрою. «Одним із головних завдань є внесення змін до Конституції України. Поряд з цим це досить складний політичний процес. Врегулювання потребує питання представництва Центральних органів влади на місцях. Закон «Про місцеве самоврядування в Україні» також потребує доопрацювання, особливо в частині надання повноважень Уряду затверджувати території територіальних громад та подавати до Парламенту проекти законодавчих актів щодо утворення і ліквідації районів», - зауважила Вікторія Чебан.
Держава надає все більше інструментів в розпорядження територіальних громад для того, щоб вони могли самостійно заробляти. «Збільшено перелік податків і зборів, частина від сплати яких спрямовуватиметься до бюджетів територіальних громад. Наприклад, 37% рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів у частині деревини; зарахування 5% рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення. Також відбудеться зростання ставок акцизного податку на тютюнові вироби; підвищення ставки екологічного податку», - зазначив Дмитро Прокопець, радник з питань місцевих фінансів Чернівецького ЦРМС.
Для освітян та громад важливо те, що удосконалено формулу освітньої субвенції, у частині врахування коштів на:
Джерело: Чернівецький ЦРМС
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами