Перерахунок пенсій і монетизація субсидій залишилися найбільш обговорюваними економічними темами тижня, що минає. Однак також в ці дні також загостриласяактуальність питань співробітництва України та МВФ, а Національний банк України (НБУ) прийняв важливе рішення за безготівковими розрахунками. Крім того, важливі змінизазнали курси нацвалюти і біткоіни.
"Сегодня" зібрав п'ять найважливіших економічних тем тижня.
Перерахунок і підвищення пенсій
В результаті перерахунку пенсій за новою формулою, згідно з прийнятою пенсійної реформи, виплати в Україні зросли для 10,2 млн пенсіонерів із загального числа 11,7 млн осіб. Як відомо, формула враховує середню зарплату за три роки перед зверненням за призначенням пенсії. А ось коефіцієнт страхового стажу знизився з 1,35 до 1,00.
В результаті пенсіонери отримали наступні доплати:
до 200 грн – 4,79 млн осіб;
від 200 до 500 грн – 2,06 млн осіб;
від 500 до 1000 грн – 1,29 млн осіб;
більше 1000 грн – 2,08 млн осіб.
При цьому виплати підвищеної пенсії в жовтні отримали понад 6,9 млн пенсіонерів. Решта отримають доплати в листопаді. Крім того, в Мінсоцполітики нагадали, щоіндексація пенсій буде проводитися автоматично щорічно.
З 2 листопада в Україні стартували перші виплати за зекономлені субсидії. Як запевнив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, за наступні півтора тижні виплати по монетизації субсидій отримають всі українці, які написали відповідні заяви.
Спочатку подати заяви на виплату компенсацій за економію субсидій можна було до 1 вересня, але Кабмін подовжив цей термін на 2 місяці - до 1 листопада 2017 р уряді зазначають, що в наступному році монетизація субсидій продовжиться, тільки трохи за зміненим механізмом, який може з'явитися вже з 1 січня 2018 р
А ось головною проблемою нинішньої системи монетизації віце-прем'єр-міністр Павло Розенко вважає відсутність реального обліку споживання житлово-комунальних послуг населенням.
МВФ озвучив чотири ключові рекомендації Україні, виконання яких дозволить Києвуотримати наступний транш в рамках програми розширеного фінансування. НБУ очікує, щокошти надійдуть вже в 2018 році.
Однією з умов для четвертого перегляду програми є прийняття закону про приватизацію, який забезпечить прозорий продаж держактивів. Цей закон уже внесений до порядку для Верховної Ради на наступний тиждень.
Ще однією вимогою була вже прийнята пенсійна реформа, однак тепер МВФ перевірять закон. Крім того, Україні необхідно створити антикорупційний суд і врегулювати питання з цінами на газ. Як відомо, український уряд веде переговори з МВФ по формулі розрахунку ціни на природний газ для внутрішніх споживачів доповної лібералізації ринку.
Земельної реформи від української влади поки не чекають, проте в МВФ запевняють -необхідність в ній не зникла, просто зрушили терміни впровадження.
Так, скасовано обов'язок по використанню підприємством печаток на документах (у тому числі на розрахункових документах), дозволено укладати договори про відкриття банківського рахунку та банківського вкладу в електронній формі. Крім того, тепер клієнтам, у яких вже є рахунки в банку, надано право на відкриття рахунків в цьому ж банку без особистої присутності.
Офіційний курс долара в Україні рушив до психологічної відмітки в 27 грн/дол. Так, 3 листопада НБУ встановив вартість долара на рівні 26,93 грн. За тиждень"зелений" подорожчав на 11 копійок. Так дорого долар не коштував з квітня 2017 року.
Курс долара за рік:
У НБУ відзначають, що осіннє зростання курс долара в Україні був викликаний сезонними факторами. Фундаментальних причин для девальвації гривні немає,заявив в.о. голови Нацбанку Яків Смолій. У той же час в Раді НБУ вважають, щоформування значних обсягів ліквідності в банківській системі і на рахунках урядуможе потенційно загрожувати стабільності національної валюти.
Перша і найпопулярніша криптовалюта Bitcoin на цьому тижні побила низку історичних рекордів і в підсумку вперше перевищила 7 000 доларів, досягнувши 7300 з гаком доларів на торгах 2 листопада. На той момент не минуло й доби з того моменту, як був побив попередній рекорд - 1 листопада, вартість криптовалютипереступила позначку в 6 600 доларів. До цього рекорд був побитий і 31 жовтня,коли ціна Bitcoin перевищила 6 500 доларів.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами