Фахівці з енергозбереження вже ділились своїм досвідом із мешканцями Норвегії, Франції, Німеччини, Латвії та Естонії і вперше свої знання приїхали передати буковинцям. В академії «Теплофішка Інсталятор» в Чернівцях завершили лекційний курс і перейшли до практичних занять. Як вміло використовувати сучасні технології всім охочим розповідали експерти із Польщі.
Владислав Цивон, фахівець із Польщі, показує потужність твердопаливного котла, температуру води у ньому та температуру у приміщенні. Все це ми бачимо у Чернівцях, хоча котел знаходиться у Польщі. Монтажер Віктор Мельничук, який постійно відвідує лекції академії «Теплофішка Інсталятор», каже, такі сучасні технології його надзвичайно зацікавили.
Віктор Мельничук, монтажер: «Це все нам дуже цікаво. Ми хочемо дізнатись більше, бо ціни на газ у нас ростуть і нас цікавить економія. А пелетні котли з пелетними горілками дають нам можливість більше автоматизації, також ми можемо за допомогою Інтернету відслідковувати, як працює котел, скільки залишилося палива в бункері».
А ще завдяки Інтернету запускають і вимикають котел. Є можливість контролювати роботу такого приладу на відстані: зручно і вигідно, кажуть фахівці, тим паче, що більшу частину дня українці проводять на роботі. І в цей час обігрівати приміщення на повну потужність не має потреби. Експерти академії «ТІ-АЙ» добре знають, що краще 1 раз побачити, ніж 7 почути. Тому кожен котел, як правильно ним користуватись і чим його опалювати, показують на практиці.
Олександра Боднар, керівник проекту «Теплофішка Інсталятор»: «Щоб отримати хороше опалення дрова мають бути певної вологості, тобто менше 10 відсотків, тобто вони мають вилежатись, вони мають вилежатись і їм потрібен рік. Тобто дрова. Які ми заготовлюємо цим літом, ви не можете використовувати для опалення дома цією зимою. Тобто вам потрібно вичекати, аби їх підготувати, аби купувати вже підготовлені».
Владислав Цивон, представник компанії «Модератор», каже їхню продукцію вже оцінили вибагливі покупці Норвегії, Франції, Німеччини, Латвії та Естонії. Тож сподівається, що й Україні їхній досвід знадобиться.
Владислав Цивон, представник компанії «Модератор»: «Сьогодні в Академії ТІ-АІ ми ділимось нашими знаннями і досвідом із майстрами-учасниками. І ми говоримо про економію, комфорт і ведемо діалог. Дуже раді участі в такому проекті, раді ділитись знаннями, тонкощами нашої сфери».
Перша практична лекція в академії «ТІ-АЙ» називалася «Тепловий насос – це ваша незалежність від газу». Під час другої - розповідали про систему очистки води. Цього разу про твердопаливні котли. Представники всесвітньовідомих компаній підготували для буковинців ще чимало цікавої інформації, яка допоможе королювати використання газу та електрики. Не випадково практичні курси проводяться саме зараз, щоб українці змогли завчасно підготуватись до опалювального сезону.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами