Автомобілі, звісно, не розкіш, а засіб пересування, пише Володимир Дедей (HYSER), але запитайте будь-якого автовласника, і він повідає вам про своє трепетне ставлення до залізного друга.
Чого ми тільки не робимо, щоб прикрасити свого улюбленця: купуємо чохли для салону, протираємо скла і панелі спеціальними серветочками, регулярно відвідуємо автосервіс і автомиття...
Проте незнання простих правил експлуатації може звести нанівець всі наші зусилля. Водії деколи роблять дурні помилки, які призводять до зменшення терміну функціонування авто.
Ви абсолютно точно «уб'єте» свій автомобіль, якщо:
1. Відтермінування технічного обслуговування
Щоб зберегти автомобіль на максимально довгий термін, дуже важливо регулярно проводити планове технічне обслуговування. Воно включає заміну масла, фільтрів, долив трансмісійної рідини, а також перевірку стану гальмівних колодок.
2. Ігнорування попереджувальних вогнів
Безліч лампочок, що світяться на приладовій панелі, не обіцяють нічого хорошого. Коли на панелі приладів загоряється індикатор попередження, варто негайно вирішити проблему. Якщо водій не може впоратися самостійно, то краще звернутися до автомеханіка. Найчастіше такі проблеми виявляються незначними, але їх ігнорування може призвести до псування двигуна і дорогого ремонту.
3. Неправильне перемикання передач
В останні роки все більше автомобілів мають автоматичну коробку передач. Це одна з найбільш складних і дорогих частин автомобіля, тому важливо використовувати її саме так, як задумали на заводі. При їзді на «автоматі» дуже важливо стежити, як перемикаються передачі. Не можна перемикатися з «драйву» на «реверс» на ходу, навіть якщо машина ледь котиться. Ще гірше буде, якщо включити режим «паркінг», поки автомобіль на ходу. Такі, іноді випадкові, дії спричинять серйозні поломки коробки передач.
4. Їзда в режимі «старт-стоп»
Мабуть, всі зустрічали водіїв, які хвацько стартують зі світлофора, динамічно прискорюються, а потім змушені сильно гальмувати перед наступним перехрестям. Такий темпераментний стиль їзди не призведе до негайних поломок, але значно скоротить термін служби двигуна, коробки передач, покришок і гальм. У «загнаних» автомобілів може з'явитися передчасний витік рідин, зіпсовані ущільнення і механічні проблеми.
5. Відкладання заміни шин
Автомобільні шини коштують недешево, тому їх намагаються міняти якомога рідше. Але заміна покришок обійдеться все одно дешевше, ніж ремонт машини або плата за лікування після ДТП . Гума, на якій стерся протектор, підвищує небезпеку при їзді в сніг або дощ.
Джерело: expres.ua
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами