Talk-лекторій 15х4 проходить в Будинку естетики та дозвілля
Як передає кореспондент Інформаційного агентства АСС, тут зібралось багато молоді, культурних та громадських діячів, аби послухати такі виступи:
Сергій Осачук "Роздуми про місто та його мешканців у минулому"; — Святослав Померанцев "Історія створення однієї події, яка забрендувала місто"; — Наталя Єрьоменко "Як відчути зв'язок з містом (без SMS та реєстрації)".
Четверту лекцію мера Чернівців Олексія Каспрука про місто, як єдиний організм, відмінили.
Читати ще: Із закутків у центр. Єдиний в Україні Музей діаспори потребує приміщення у Чернівцях
Наталя Єрьоменко, дослідниця міста розповіла присутнім, як вона відчуває себе в Чернівцях, і які взаємодії з містом у неї є:
«Не знала про місто нічого, ні історіїрії, ні культури. Використовувала місто, лише як простір для життя. Так само, як і багато хто із нас. Приватний простір в Україні має перевагу над публічним: ми вкладаємо у свої домівки чимало коштів, шоб було що показати гостям. Це проблема суто технічна: байдужість до простору, так і ментальна : байдужість до людей» - , вважає дослідниця
«Чому важливо мати зв'язок з містом? Одна справа прочитати чи почути про румунський період, інша - знайти будинок з цеглиною Патріа. Навколо нас є безліч підказок, як працює місто, які люди в ньому живуть. Потрібно спостерігати .Одним з кроків є документувати. Третім кроком є взаємодіяти. Не привласнювати», - дає підказки чернівчанам Наталя Єрьоменко.
«Налаштування зв'язку з містом завершиться тоді, коли можна жити в місті і поводитися як вдома. З певними обмеженнями, звісно. Наприклад, ми з подругами якось вийшли на Соборну площу і влаштували чаювання. Тоді відчули всю важливість міста для себе",- поділилась досвідом дослідниця.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами