Більше сотні атовців досі не отримали статус учасника бойових дій. Проте навіть ті військові, котрим його не надали, мають право на безкоштовний проїзд в транспорті.
Вони не завжди хочуть говорити про це, бо, кажуть, їм неприємно. Українські солдати їдуть на Схід, аби вберегти своїх родичів, друзів та загалом мешканців України від війни. Натомість часто не отримують навіть поваги.
Юрій Ковалець, голова ВГО «Ніхто крім нас» в Чернівецькій області: «Учасник АТО, він не проплатив квитки, він принципово, його зупинили і висадили з автобуса».
Така пільга, як проїзд у громадському транспорті міста, і справді, передбачена лишень для учасників бойових дій. Та військовослужбовці запевняють, що у деяких містах України всі учасники АТО мають змогу їздити у транспорті безкоштовно. Та Чернівці до таких не належить.
Юрій Ковалець, голова ВГО «Ніхто крім нас» в Чернівецькій області: «Мова йде сьогодні не в пільгах, мова йде сьогодні у відношенні суспільства. Розумієте. Багатьом хлопцям вони розвертаються, навіть не говорять про ці пільги – їм головне, що вони своє завдання виконали. Але мова йде про те, як сьогодні держава ставиться».
І ставлення, і пільги, які учасники АТО, не маючи спеціального посвідчення, отримати не можуть – питання для військовослужбовців болюче. І це не лише безкоштовний проїзд міським транспортом, а й автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості та пільговий проїзд залізничним та повітряним транспортом. Проте є випадки, коли будь-який військовослужбовець, не залежно від того, чи має статус учасника бойових дій, може їздити безкоштовно.
Віталій Чурай, обласний військовий комісар: «Відрядження, переміщення з однієї військової частини в іншу, тобто коли переводять військовослужбовця з однієї військової частини в іншу і при звільненні, якщо він звільняється з військової служби з військової частини до місця визначеного його перебування, проживання - також безкоштовно оплачується проїзд» .
Пояснив обласний військовий комісар, як це відбувається на практиці.
Віталій Чурай, обласний військовий комісар: «За свої кошти отримують квиток, проживання у готелі також відбувається за свої кошти, а потім при поверненні з відрядження представляються відповідні документи у фінансову частину, яка проводить оплату проїзду і перебування у відрядженні, згідно чинного законодавства».
Тож ці кошти, які компенсують витрати на проїзд, військовослужбовець отримає у військовій частині. Якщо військових відправляють на навчання – вони також не платитимуть за проїзд, запевняють у військовому комісаріаті.
Віталій Чурай, обласний військовий комісар: «Відправляємо одну з команд військовослужбовців у навчальні частини. Тобто механізм який: є старший, старший іде в касу, виписується військовоперевізний документ. Бере на всіх квитки безкоштовно. Всіх саджають у потяг і їдуть у військову частину».
Так само відправляють військовослужбовців в зону АТО. Вони, за словами Віталія Чурая, не сплачують кошти з власного гаманця, їх витрачає Міністерство оборони України. Нерідко військовослужбовці не використовують своє право на пільгу тому, що необізнані, кажуть експерти. Тому радять більше дізнаватися про свої права. А військовослужбовці Буковини запевнили, що звернуться до керівництва міської ради, аби всі без винятку атовці мали змогу користуватись пільговим проїздом.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами