Аби у прес-клубах при бібліотеках працювали справжні медіапрофесіонали, команда проекту спільно з бібліотеками організовують спеціальні навчання. Так, у березні 2019 року один з таких практикумів відбувся на базі Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки імені Михайла Івасюка. Під час практикуму «Підтримка просування реформи місцевого самоврядування через інформаційні майданчики у Чернівецькій області» бібліотекарів навчали якісно писати анонси, прес-релізи, пост-релізи, працювати у соціальних мережах, а також ефективно взаємодіяти з засобами масової інформації, органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями. Практикуми - навчання для них організовують безкоштовно.
«Оскільки бібліотекарі є представниками громад, знають, які питання найбільше турбують жителів регіону, вони можуть стати своєрідними прес-секретарями об’єднаних громад і висвітлювати їх життя. Бібліотека завжди була концентрацією найціннішої інформації, що є у суспільстві і якщо наразі людям важливо дізнатися про реформу місцевого самоврядування – то бібліотекар повинен бути неупередженим «навігатором» в потоці інформації» , - розповідає Олена Костриця, ментор проекту ПУЛЬС «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні», що реалізується Асоціацією міст України в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX).
На черзі: створення прес-клубів в громадах. Це дозволить безпосередньо у бібліотеках організовувати комунікаційні майданчики для представників влади та громадськості; озвучувати ті питання, які найактуальніші для громадян, і завдяки співпраці із ЗМІ сприяти їх вирішенню.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Кіцманщині створюється Кисeлівська ОТГ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами