До Чернівців приїхали представники Луганщини та Житомирщини, аби навчитися писати плани розвитку об`єднаних територіальних громад.
Фахівці Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування упродовж трьох днів навчатимуть представників Луганського та Житомирського ЦРМС готувати проекти місцевого розвитку.
- Подібні навчальні візити – це механізм, який пропонує Європа для того, аби більш ефективно обрати модель розвитку громади. Чернівецька область ще донедавна не знала, що таке міжмуніципальне співробітництво. А після навчального візиту до Полтави, де ми побачили, як насправді ці договори працюють, у нас було підписано 2 таких документи, - розповіла Тетяна Татарчук, директор Чернівецького ЦРМС. – Луганська і Житомирська ЦРМС звернулися з конкретним запитом: навчити готувати проекти місцевого розвитку. У нашому регіоні ці проекти вже працюють у кількох успішних ОТГ: Великокучурівській, Новоселицькій, Глибоцькій, Недобоївській та Рукшинській.
У перспективному плані Луганської області заплановано створити 24 об`єднаних територіальних громади, з яких уже сформовано 11, але вибори відбулися лише у 8-ми. Ще три великих громади знаходяться на лінії зіткнення, тому з міркувань безпеки Антитерористичний центр не дає згоди на проведення там виборів. Проте саме на цій території люди найбільше зацікавлені у формуванні місцевого самоврядування.
Читайте ще: Європейці допомагають буковинцям у децентралізації
- Луганчани вже не чекають великого управлінця, який вогнем і мечем вирішить всі проблеми. Люди самі готові ставати управлінцями, - каже Ігор Агібалов, директор Луганського Центру розвитку місцевого самоврядування. - Тому наша тематика – це проектний менеджмент. Намагаємося навчити представників об`єднаних територіальних громад формувати проекти, актуальні саме для певної території. Оскільки в нас немає працюючої обласної ради, план ОТГ сформували так, як прописано в Законі: архітектор взяв олівець, транспортир і розкреслив об`єднані громади на карті. За таким принципом і працюємо далі. Було би дуже добре створити свого роду «вітрину» вздовж лінії розмежування, аби показати, що на українській стороні реально добре жити.
Навчитися писати проекти до Чернівців приїхали також лідери з впровадження реформи децентралізації – представники Житомирщини. Тут уже сформовано 45 об`єднаних територіальних громади. Попри швидкі темпи розвитку, Житомирський ЦРМС скаржиться на певний «голод» із впровадженням проектів, до яких залучають грантові кошти.
- Наша навчальна поїздка так і називається «Від ідеї – до проекту». Маємо на меті перейняти досвід громад Чернівецької області із впровадження різних проектів розвитку, які можуть бути реалізовані як за кошти державного фонду регіонального розвитку місцевого самоврядування, місцевих бюджетів, так і за європейські кошти, - розповів Георгій Федорук, радник з регіонального розвитку Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування.
Вам буде цікаво: Впливовий АССпект: Як об`єднаним громадам досягнути фінансової незалежності
Фахівці Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування кажуть: спілкуватимуться з колегами у формі порад. За три дні заплановані візити до успішних ОТГ краю, аби колеги побачили, як реально втілюються у життя проекти місцевого розвитку.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами