За результатами перевірки місцева влада отримає рекомендації з поліпшення, доступні локації матимуть змогу потрапити на мапу та у мобільний додаток TosMap, отримають наліпки #ДоступноРекомендує. Місто отримає свій бал у рейтингу доступності «Тостер», звіт з перевірки доступності Чернівців опублікують у блозі соцмережах громадської організації.
Як розповів у програмі Суть Речей на Радіо 10 Дмитро Щебетюк, засновник організації Доступно.UA, громадський діяч, блогер, спортсмен, мандрівник, проект «Тостер» розпочали торік у червні, а Доступно.UA існує з листопада 2015 року, пише ІА АСС.
За це час Дмитро Щебетюк відвідав всі обласні центри України, окрім Луганська, Донецька і АРК Крим, та ще чимало менших міст, загалом близько 40 населених пунктів.
У проекті «Тостер» активісти перевірили на безбар'єрність 10 міст: Чернігів, Вінницю, Івано-Франківськ, Кам’янець-Подільський, Тернопіль, Херсон, Миколаїв, Суми, Черкаси, Полтаву. У цьому переліку перше місце віддали місту Чернігів, друге - Вінниці.
«Насправді дуже приємно здивував Чернігів, я був там у 2016 році і поставив його у своєму особистому рейтингу на останнє місце. А тут ми приїхали і були шоковані. Там залишається, звісно, чимало роботи і тут слід враховувати, що в цьому проекті ми працюємо у центрі кожного міста в радіусі 500 метрів.
Просто в Україні, на жаль, все настільки сумно, що достатньо поки що показувати ситуацію у центрі міст, тому що центр – це точка тяжіння міста, туди куди всі ходять, де найчастіше люди перетинаються, куди приходять туристи і місце від якого можна відштовхуватися. Центр – це взагалі про те, як місто ставиться до своїх жителів і наскільки їм там комфортно. Так от у Чернігові зробили ремонти, реконструкції, рівнесенька плитка і велосипедистів багато і людей на скутерах, самокатах. Дуже багато людей на колесах. Місто дуже затишне та комфортне», - розповідає Дмитро Щебетюк.
З кожним роком все більше розвивається місто Вінниця. За словами активіста, там є проблема з доступністю до трамваїв, але загалом це європейське місто.
«Ми поки що не включаємо у цей проект міста з великим населенням, до прикладу, у Львові теж відбулося багато змін за останні роки. Для мене Львів – це Європа. Івано-Франківськ дуже розвивається. Вони там взагалі площу Міцкевича, велику територію, зробили абсолютно пішохідною і там приємно гуляти, є чим дихати, свіже повітря, тротуари робляться і акцентують увагу саме на пішоходах, а не на автомобілях. Але в Івано-Франківську є питання, що новобудови зводять з порушеннями норм і не можливо самостійно на візку потрапити в будівлю», - розповідає Щебетюк.
На думку засновника ГО Доступно.UA для того, щоб досягти рівня розвитку до прикладу Вінниці, чи Чернігова, Чернівцям потрібна глобальна реконструкція.
Дивіться нас на YouTube
«Тут вистачає громадських активістів, громадських організацій, які займаються питаннями доступності, більше й не треба. Ті люди, які тут є, вони роблять велику потужну роботу і правильно, але ця робота не може бути ефективною, якщо все інше розвалюється. Поки зроблять нормальні пониження на дорогах, то ти до того спуску вже просто не дійдеш. І на дорогу ти не можеш вийти, бо дорога теж розвалюється. І що робити? Тому тут важливо працювати комплексно і робити місто зручним для пішоходів, ставити плитку, до прикладу, як в Чернігові, можна повчитися, саме таку гладку плитку, по якій можна ходити і яка не провалюється. Бо є заокруглена бруківка, по якій навіть на підборах не зручно ходити. Гарна вулиця Ольги Кобилянської, але там, де рівніша плитка, вона розвалюється, по ній трошки страшно їздити. Дівчата розповідають, що буває йдеш по Кобилянської, підбором десь наступиш і гравій вже летить в обличчя. Мені насправді дуже прикро через це за місто, тому що воно розвалюється», - поділився враженнями Дмитро Щебетюк.
Активіст переконаний, що у Чернівцях прекрасна архітектура та величезний туристичний потенціал, але місто потребує великої роботи, поки не пізно.
«От вулиця Кобилянської – красиво, але трапляються незрозумілі вивіски, які псують вигляд розкішних будівель. Літні майданчики, які зроблені з псевдопандусами. У них різкі нахили. Ці тераси не вписуються у вулицю Кобилянської. Є просто столики, сумно те, що вони забирають ту частину тротуару, де на візку зручніше пересуватися, але хоча б візуально якось вписуються в загальну концепцію. Але є тераси, які повністю перекривають весь краєвид, весь вигляд будівель поряд. Подвійні відчуття до Чернівців: вони мені і дуже гарні, і мені дуже сумно, що все розвалюється. У плані доріг та тротуарів все рухається тільки у гірший бік», - вважає Дмитро Щебетюк.
Читайте також: Питання доступності: чому власники закладів часто не переймаються встановленням пандусів
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами