Потрапити на роботу у поліцію Чернівецької області можна після закінчення вишу МВС, або ж пройшовши кадровий конкурс, розповіла у програмі Суть Речей на Радіо 10 начальник сектору відбору поліцейських управління кадрового забезпечення ГУНП у Чернівецькій області, підполковник поліції Оксана Зелепуга, пише ІА АСС.
"На території України є багато відомчих закладів освіти у системі МВС. Найближчі до Буковини, які користуються популярність серед наших випускників, знаходяться у Львові, Києві, Івано-Франківську та Одесі. Також є навчальні заклади у Кривому Розі, Дніпрі та Харкові. Які спеціальності готують ці виші: це "Правоохоронна діяльність", "Право" і "Психологія". В залежності від того, яку спеціальність обирає випускник, він має знати, які йому потрібно скласти вступні іспити.
Так наприклад, якщо випускник хоче здобути спеціальність "Право", він має скласти ЗНО з української мови та літератури, історії України, математики, або іноземної мови. На "Правоохоронну діяльність" - лише українська мова та література та історія України", - розповідає Оксана Зелепуга.
На спеціальностях "Право" та "Психологія" потрібно навчатися 4 роки. На "Правоохоронній діяльності" - 3 роки.
"Перш за все, випускник, який мріє стати поліцейським, для того, щоб вступити у навчальний заклад має зареєструватися на сайті Osvita.gnp.gov.ua, тобто подати анкету онлайн для того, щоб ми бачили, що ця людина бажає вступити у навчальний заклад зі специфічними умовами навчання. У нас дещо відрізняються умови вступу. Якщо людина бажає вступити до вишу, то спочатку ми проводимо по ній спеціальну перевірку, зібрати певний перелік документів для формування особової справи. Потім ми надаємо цьому кандидату направлення для проходження військо-лікарської комісії, щоб знати, що ця особа може виконувати службові обов’язки, у неї немає ніяких медичних обмежень. Якщо усе гаразд, ми направляємо цю особову справу у той навчальний заклад, який обрав випускник", - каже Оксана Зелепуга.
Після того, як випускник отримує направлення, він має успішно скласти ЗНО. З результатами вступник приїжджає до вишу, де перевіряють рівень його фізичної підготовки та формують рейтинг вступників.
"Якщо випускник проходить і стає курсантом вишу МВС, з цього моменту він вже рахується поліцейським і йому йде робочий стаж. Поліцейські після здобуття 25 років стажу можуть іти на пенсію. Це приблизно у віці 45 років. Всі кандидати, які звертаються в управління Чернівецької області і здобувають направлення у навчальний заклад, проходять навчання безкоштовно. Тобто курсанти забезпечуються формою, навчальними приладдям. Перший рік живуть у казармі. Навчання у цих закладах є і платним, але це без направлення і таких випускників не зобов’язані забезпечувати роботою.
А ми в управлінні надаємо направлення і цей випускник вже знає, що він стовідсотково матиме робоче місце, переважно за місцем проживання. Наприклад, людина з Путильського району, Вижницького, чи Сокирянського, ми стараємося їх забезпечити робочими місцями за місцем проживання, або за їхнім бажанням", - розповідають у поліції.
Є певні обмеження для служби у поліції, передбачені законом. До прикладу, якщо особа визнана недієздатною, або притягалася до кримінальної відповідальності за скоєння тяжких, особливо тяжких злочинів, корупцію, або якщо людина не є громадянином України.
Дивіться нас на YouTube
Про своє навчання у виші МВС розповіла психолог сектору психологічного забезпечення ГУНП у Чернівецькій області, лейтенант поліції, Анастасія Матіос.
"Чесно, важко було тільки перший рік, але після цього року на казармі, вам вже зовсім нічого не страшно. Після першого року на казармі ви є повністю готовий боєць. Вам вже нічого не страшно, якщо говорити скільки нас проживало, то казарма на той час була розподілена між хлопцями та дівчатами. Я навчалася на факультеті підготовки фахівців для підрозділів слідства, з нами проживали ще дівчата з факультету превентивної діяльності і кримінальної поліції, всього нас нараховувалося близько 150 дівчат. Тобто ви вчитеся повністю взаємодіяти з усіма, ви повинні бути дружніми, тому що від цього залежить ваше комфортне перебування там.
Це після 11 класу, звичайно, буде всім важко звикнути. Ви не вдома, ви подалі від дому, ви повністю живете, ви не у цивільному виші, де ви прийшли з пар і забули. Тут ви в постійних умовах, тому що ви не просто вчитеся, ви несете службу. Вас задіюють до нарядів, до охорони громадського порядку.
Вперше ви зіштовхуєтеся зі зброєю під час курсу молодого бійця, це ви навіть ще не вважаєтеся курсантом, коли ви вже подали всі документи, область вас відправила, ви проходите двотижневий курс молодого бійця, перед тим як вас зараховують восени. Під час курсу молодого бійця особливу увагу приділяють стройовій підготовці, вогневій підготовці, домедичній підготовці і тактиці. Коли ви курсант, вогнева підготовка є двічі на тиждень. Тож після закінчення навчання ви готові з впевненістю за необхідності використовувати зброю", - поділилася своїм досвідом Анастасія Матіос.
У ГУНП наголошують, що подати анкету онлайн випускники, які хочуть вступити у виші МВС, можуть до 15 червня.
Батьки можуть уточнити інформацію за номером телефону: 0661833317, або за адресою вулиця Головна 24, вхід з вулиці Чайковського.
"У зв’язку з карантином, вступні іспити розпочнуться наприкінці серпня. Може бути, що заняття розпочнуться у жовтні", - додала Оксана Зелепуга.
Читайте також: На Буковині запустили гарячу лінію для учасників ЗНО
Від редакції:
Підтримайте якісну журналістику!
Інформаційне агентство АСС - це незалежна медійна платформа, яка працює об`єктивно, оперативно та точно. Вже 5 років ми подаємо нашим читачам лише якісні та перевірені новини. Втім, через кризу та карантин, наші рекламні доходи відчутно зменшились! Відтепер ви можете допомогти нам не лише лайком чи репостом, а й донатом.
Кожен донат - ваша підтримка нашої роботи!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами