Наразі в Головному управлінні Національної поліції області відкриті конкурси на вакантні посади для оперуповноважених, поліцейських конвойної служби і поліцейських сектору реагування патрульної поліції.
Про це у програмі Суть Речей на Радіо 10 розповіла начальник сектору відбору поліцейських управління кадрового забезпечення ГУНП у Чернівецькій області, підполковник поліції Оксана Зелепуга, пише ІА АСС.
«Вакансії є у різних районах і якщо людина хоче взяти участь у кадровому конкурсі, вона спочатку має подати онлайн анкету на сайті Nabir.npu.gov.ua. Подає електронну анкету і проходить спецперевірку. З цього моменту людина вже рахується кандидатом на службу у поліції. Ми запрошуємо цю людину до себе, щоб вона принесла певний перелік документів, які нам необхідні для проходження конкурсу, після чого вона має прийти певні етапи конкурсу», - каже Оксана Зелепуга.
Перше – проводиться тестування, яке складається з двох блоків: на знання законодавства і другий блок – на логічні здібності самого кандидата. У кожному блоці по 60 питань. Це знання законодавства: закону Про поліцію, знання конституції, закону Про запобігання корупції.
«У нас є вакантні посади молодшого складу і вакантні посади середнього складу, тобто офіцерського. Тобто для кожної цієї вакантної посади є певні свої вимоги. Наприклад, якщо людина претендує на посаду молодшого складу, то там достатньо мати лише повну загальну середню освіту. На посади середнього складу – треба вже мати вищу освіту.
На роботу беруть людей віком від 18 до 55 років. Кандидати мають бути здорові. Після проходження тестів, ми виписуємо направлення для проходження військово-лікарської комісії, щоб знати чи немає обмежень для проходження служби у поліції», - розповідають у поліції.
Кандидат сам обирає той, чи інший напрямок діяльності щоб служити у поліції. На посади молодшого складу набирають кінологів, поліцейських сектору реагування патрульної поліції, поліцейських конвойної служби, поліцейських ІТТ.
Дивіться нас на YouTube
Що стосується посад середнього складу, то шукають переважно кандидатів на посади дільничних офіцерів поліції, оперуповноважених і слідчих органів. Обов’язковою вимогою є вища освіта. Що стосується слідчого, то обов’язкова вимога, щоб була освіта за спеціальністю «Право» і освітній рівень бакалавра.
На інші спеціальності достатньо технічної, або будь-якої вищої освіти.
«Коли кандидат проходить військово-лікарську комісію, йде етап фізичної підготовки, ми перевіряємо фізичні здібності кандидата, чи він може виконувати вправи. Це комплексна силова вправа для чоловіків, для жінок – віджимання від підлоги, біг 100 метрів і 1000 метрів. Кожен вік має свої нормативи у які має вкластися кандидат», - розповіла Зелепуга.
Якщо кандидат здає усі нормативи, то потім він направляється на психологічне обстеження, щоб у поліції вивчили психологічні характеристики людини. Після того кандидат направляється на співбесіду з поліцейської комісією, яка виносить свій вердикт, чи він рекомендується на службу у поліції, чи ні.
Читайте також: Спецперевірка, казарма та володіння зброєю: як стати поліцейським на Буковині
Сьогодні у ГУНП в Чернівецькій області недоукомплектовано 10% особового складу. У поліції кажуть, це не критичне число. Щомісячно в ГУНП оголошують конкурс на певну кількість посад.
«Найбільше охочих на посади середнього складу. Це оперуповноважені, слідчі, дільничні офіцери поліції. Найменше охочих працювати поліцейськими водіями. Зарплата невисока – 9 тисяч, а вимоги – права категорії A, B, C», - розповіла Оксана Зелепуга.
Від редакції:
Підтримайте якісну журналістику!
Інформаційне агентство АСС - це незалежна медійна платформа, яка працює об`єктивно, оперативно та точно. Вже 5 років ми подаємо нашим читачам лише якісні та перевірені новини. Втім, через кризу та карантин, наші рекламні доходи відчутно зменшились! Відтепер ви можете допомогти нам не лише лайком чи репостом, а й донатом.
Кожен донат - ваша підтримка нашої роботи!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами