Оцінювання проводилося за адаптованою методологією Світового банку на основі опитування українських підприємців, у якому взяли участь 1754 респонденти з 25 областей та міста Києва. Про це пише ІА АСС з посиланням на 24 канал. Рейтинг формується додаванням балів набраних обласним центром у шести компонентах, а саме:
Читайте наші новини в Instagram
Згідно з рейтингом Чернівці посіли 1 позицію за показником створення підприємництва (скільки часу і грошей треба, щоб створити ТОВ у кожному обласному центрі України). Місто отримало 82 бали зі 100 можливих, інформують на сайті Чернівецької міськради. Щодо компонента, за яким оцінювалась можливість одержання дозволів на будівництво (як швидко та на скільки дешево можна пройти необхідні для будівництва стандартного складу дозвільні процедури), то Чернівці набрали 46 балів зі 100 та розділили разом з Тернополем 22 та 23 позиції рейтингу.
42 бали зі 100 можливих Чернівці набрали за сплату місцевих податків. Разом з Херсоном та Черкасами Чернівці посіли 11-13 місця рейтингу.
За оформлення земельних ділянок (простота оформлення та отримання права оренди земельної ділянки) Чернівці отримали 77 балів, таким чином увійшли у трійку лідерів разом з Сумами та Луганськом.
Аутсайдером наше місто виявилось за показником приєднання до електромереж (як легко приєднати новий об’єкт будівництва до електромереж), отримавши 43 бали зі 100 можливих. Разом з Донецьком Чернівці розділили 21-22 місця та відповідно отримали по 26 балів за електронні сервіси (обсяг адміністративних послуг та дозвільних процедур, які можна отримати або пройти за допомогою використання мережі Інтернет).
Таким чином Чернівці отримали 316 балів з 600 можливих у рейтингу «Regional Doing Business – 2020», що проводив Офіс ефективного регулювання BRDO. У порівнянні з попереднім дослідженням, яке проводили у 2018 році, Чернівці покращили свої результати, піднявшись на 19 місце з останньої, 25 позиції рейтингу.
Лідером цьогоріч стала Житомирська область, яка набрала 356 балів. Зокрема, у сфері підприємства 79 балів, будівництва – 51 бал, землі – 73 бали, електрому – 75 балів, податків – 50 балів, електронних сервісів – 28 балів.
Читайте також: На Буковині - найнижча в Україні заборгованість по зарплаті
Довідка: Офіс ефективного регулювання BRDO (Better Regulation Delivery Office) – незалежна неурядова структура, створена за ініціативи Міністерства економічного розвитку та торгівлі та західних партнерів: Світового банку та уряду Канади. Мета – покращення умов ведення бізнесу та інвестиційної привабливості України, стимулювання розвитку підприємництва та налагодження публічного діалогу між бізнесом і владою.
Оцінювали міста за адаптованою методологією Світового банку на основі опитування українських підприємців, у якому взяли участь 1754 респонденти з 25 областей та міста Києва.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами