У Чернівцях на базі Центральної міської лікарні рік тому утворили медичний хаб, куди звозять медичну гуманітарну допомогу, пише Медіа агентство АСС. Ящики із ліками привозять як з України, так і з-за кордону. Тут їх сортують, пакують та спрямовують далі, переважно у прифронтові міста та містечка.
Отримуйте новини в Telegram
«Пройшло 12 місяців, а ворог далі руйнує міста нещадно, великі лікарні і малі центри первинної меддопомоги. По-звірськи обстрілює карети швидкої разом з пацієнтами та медиками. Тому відчуття необхідності нашої роботи переповнює кожного волонтера, який тут трудиться. Медхаб продовжує інтенсивно працювати. Влітку від лікарень ми отримували запити на препарати знезараження води, кишкові препарати, восени та взимку – протизастудні, жарознижуючі, антибактеріальні. Наш хаб у складі Help Ukraine Romania буде працювати до тих пір, поки ми будемо потрібні», - розповіла Галина Бовкун, волонтерка, координаторка медичного хабу.
Часто з посилками із медпрепаратами волонтери знаходили листівки, малюнки чи просто теплі домашні речі – аби зігріти на передовій солдат та дати потішити їх своєю увагою.
«Ми детально завжди вивчали потребу, коли приходив запит від госпіталів зі сходу. Формували та відправляли. Але без сліз говорити про малюнки у коробках неможливо. Там дітки і дорослі бажали Україні перемоги, нашим захисникам здоров’я, а ще були шоколадки для ЗСУ, пари шкарпеток. Ми відчували теплоту від людей. Загалом наш хаб відправив 12 тисяч ящиків різних об’ємів і розмірів із медикаментами у ті заклади, які просили про допомогу», - зазначила Корнелія Кучерява, волонтерка.
У румунському прикордонному містечку Сірет у лютому 2022 запрацював центр допомоги українцям «Help Ukraine Romania». У їхньому складі чернівецький медичний хаб якраз і був одним із трьох пунктів з ліками та медзасобами (в інших двох приміщеннях – продукти, засоби гігієни, одяг, навіть пральні та сушильні машини).
«Влітку ми вийшли на Americares і Direct relief. Дві великі гуманітарні компанії США, котрі почали довготривалу співпрацю. Direct relief визнали нашу ГО і склад найкращим розповсюджувачем в Україні. Ми працюємо відкрито і зі звітами, по кожній відправці у нас видно рух кожного препарату. Через кордон ми перевезли понад 5 тисяч тонн гумвантажу. Кожна відправка від Direct relief була на більше, ніж мільйон доларів. Хаб став важливим рішенням у перетворенні хаосу в порядок», - розповіла Юлія Грицку-Андрієш, співзасновниця ГО «Help Ukraine Romania».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами