Як зазначив перший заступник начальника Управління ДСНС України у Чернівецькій області Олександр Айсюк, нині в управлінні з усього особового складу понад 30% – це жінки. А в майбутньому перелік посад, на яких працюватимуть жінки, буде збільшений.
Гендерологиня, головна спеціалістка відділу інклюзивної, спеціальної, позашкільної освіти та виховної роботи Департаменту освіти та науки Чернівецької облдержадміністрації Олеся Гаврилащук та громадська активістка Надія Вірна зазначили, що використання фемінітивів у побуті та професійній діяльності дасть змогу побачити у житті жінку. Тому що поряд з рятувальником буде рятівниця, водієм – водійка, директором – директорка тощо.
Читати також: Слова «батьки», «негри», «жиди» і «цигани» Міносвіти планує прибрати з підручників.
У свою чергу, філологиня, викладачка Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Інна Стрілець додала, що такі словнички зможуть спонукати дівчат опановувати й чоловічі професії.
Словник підготовлено Державною службою України з надзвичайних ситуацій в рамках Проекту «Посилення здатності жіночих громадських організацій проводити адвокацію та лобіювання включення антидискримінаційного підходу у реформу сектору безпеки», який реалізує Громадська організація «Інформаційно-консультативний жіночий центр» за підтримки Фонду Підзвітності Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів, інформує прес-служба Управління ДСНС України у Чернівецькій області.
Читати ще: Буковинську журналістку відзначили на всеукраїнському конкурсі "Жінки. Мир. Безпека".
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами