Статистика літніх паводків минулих років показує, що схожі надзвичайні ситуації почастішали, і людям варто бути обізнаними для власного порятунку та порятунку своїх близьких, пише ІА АСС. Задля такої мети рятувальники та громадські активісти провели дводенні навчання для місцевих мешканців безпосередньо на воді.
Наші новини є у Facebook
«Це дуже важливий захід, він дасть змогу потім вижити у складній ситуації. Потопи, повені стаються часто, але коли приходить паніка і нема практики порятунку – вберегти життя досить важко. А тут ми їм показали і розказали про взаємодію, про обладнання. Цей проєкт фінансується Швейцарською Конфедерацією. Він спрямований на допомогу постраждалим від повені регіонам», - розповіла Леся Лойко, голова ГО Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону.
Людям розповіли і про «тривожний» ящик. Це - скринька, де є надувні човни, мотопомпи, глибинні насоси, лопати, сокири, бензопила, аптечка, гідрокостюм, гучномовець.
«Біда змусила всіх об’єднатись. Як голова ОТГ кажу, що це дуже важливо і на часі. Люди мають бути навчені, як діяти у екстрених ситуаціях. Бачимо, що кожні 10 років стаються потопи. Природа не грається. Іншим теж варто повчитись. Кожна людина має бути готова. Бо як стається лихо – нема часу чекати на допомогу. Поки вона прийде – слід самому собі дати раду», - коментує Микола Перч, Вашківецький міський голова.
Читати: У річку Черемош під час відпочинку впав 12-річний хлопчик
З берега Черемошу люди спускались на воду, імітували утоплення, вчились подавати рятувальну мотузку та транспортували потерпілого до берега або на човен.
«Теорія без практики – безсила. Можна сто разів побачили, але варто лише раз спробувати, аби все стало зрозуміліше. Порятунок на воді – це складна і відповідальна справа. Будь-яке технічне обладнання без практики непотрібне. Такі ініціативи та навчання однозначно стануть у пригоді кожному, поки прибуде кваліфікована допомога», - зазначив Олександр Ткач, начальник Вижницького районного відділу ГУ ДСНС у Чернівецькій області.
Ідея надати людям право бути врятованими у разі біди прийшла авторам проєкту після торішнього паводка.
«Клімат змінюється, і таких точок підтоплення буде ставати дедалі більше. Люди у таких місцевостях найперше повинні розраховувати на себе. Тут ми їм показали найголовніші правила порятунку та як користуватись спецінструментом. Багато нам розповіли гірські рятувальники. Жителям громади такі знання не будуть зайвими. Навіть школярі прийшли подивитись – а вони ж завтрашні рятувальники. Тому ці навчання точно покращили практичні навички місцевих волонтерів і є впевненість, що у разі великої води, нещасних випадків буде набагато менше», - пояснює Роман Ярема, координатор проєкту з покращення матеріально-технічної бази органів ДСНС та місцевого самоврядування.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами