Під час тестування на ВІЛ-інфекцію, яке провели у Чернівцях на Театральній площі в «лабораторії на колесах», у жодного чернівчанина вірусу імунодефіциту людини не виявили.
- Нашою метою було охопити максимум населення міста, особливо – тих людей, які відноситься до категорії ризикованої поведінки щодо ВІЛ-інфікування, - каже Володимир Мочульський, т.в.о. головного лікаря Чернівецького обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом. – Таким чином, ми наближаємо медпослуги до пацієнта.
Наразі на обліку в Чернівецькому обласному центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом перебувають 845 ВІЛ-інфікованих пацієнтів, 245 із них – з четвертою клінічною групою. 435 хворих отримують антиретровірусну терапію.
- Маємо також 132-х ВІЛ-інфікованих дітей. З них у 96-ти підтверджено діагноз, а в 36-ти – ще уточнюється, - продовжує Володимир Мочульський. - Сподіваюся, що коли їм виповниться 1,5 роки, ми зможемо зняти їх з диспансерного обліку.
Щороку в Чернівецькій області ВІЛ-інфекцію діагностують у 100-110-х буковинців. Проте головний лікар центру СНІДу заспокоює: наша область відноситься до регіонів з низьким рівнем поширення ВІЛ.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами