У Чернівецькій області один з найнижчих рівнів поширення ВІЛ СНІД в Україні.
Сьогодні, у День боротьби зі СНІДом, медики та громадські діячі роздають «Абонементи на життя» та вкотре привертають увагу громадськості та чиновників до чуми ХХІ століття.
- У Чернівецькій області є 873 ВІЛ-інфікованих пацієнтів. Статистика ця – доволі відносна, бо чимало людей не знають про свій статус, ніколи не здавали аналіз крові і не зверталися до лікарів, - каже Володимир Мочульський, т.в.о. головного лікаря Чернівецького обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом. – Серед хворих – 135 дітей. Найменшому пацієнту – 5 років.
Читайте ще: У Чернівцях "Абонемент на життя" просили видати для 101 тисячі українців з ВІЛ
460 хворих приймають антиретровірусну терапію. Медики кажуть: ліки пацієнти отримують безкоштово.
- Хворі, які лікуються у стаціонарі денного перебування, забезпечені практично всім необхідним. Антиретровірусна терапія забезпечується за рахунок державного бюджету та з Глобального Фонду. Крім цього, за кошти PEPFAR (американська організація) закуплено додатково антиретровірусні препарати для нових пацієнтів, - запевняє Ірина Караушу, завідувач амбулаторно-поліклінічного відділення центру з профілактики та боротьби зі СНІДом. – Вартість лікування одного пацієнта на місяць складає в середньому 1500-2000 гривень. Але на найближчих 12 місяців ми повністю забезпечені всіма необхідними медпрепаратами.
Медики кажуть: роблять усе, аби до 2020 року 90% населення області охопити тестуванням на ВІЛ, 90% хворих забезпечити антиретровірусною терапією, у 90% ВІЛ-інфікованих досягнути невизначеного вірусного навантаження. Тільки за таких умов вдасться зупинити епідемію.
Вам буде цікаво: Захворюваність на ВІЛ/СНІД в області залишається стабільно низькою
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами