Як інформує МА АСС з посиланням на відділ комунікації поліції Чернівецької області, учора, 2 жовтня, до співробітників поліції звернулися троє буковинок, які потрапили в шахрайську пастку під час отримання грошової допомоги від благодійних організацій. У всіх випадках шахрайська схема була однакова. Невідома особа у месенджерах надіслала жінкам повідомлення про додаткову грошову виплату з фішинговим посиланням, перейшовши за яким буковинки ввели реквізити своїх банківських карток, в тому числі СVV-код. В результаті чого з рахунків заявниць зникли всі кошти.
Так, 63-річна жителька селища Кельменці втратила майже 25 тисяч гривень, 58-річна жителька Новодністровська позбулася майже 10 тисяч гривень, а 33-річну чернівчанку ошукали на 6500 гривень.
Отримуйте новини в Telegram
Цього ж дня від «рук псевдобанкіра» постраждала 20-річна жителька Чернівців. Під приводом підтвердження анкетних даних жінка продиктувала нібито працівнику банку код з смс-повідомлення. Внаслідок чого з її картки зникло понад 9500 гривень.
Ще однією жертвою шахрайства став 50-річний чернівчанин. Чоловік отримав повідомлення з оголошенням про продаж рюкзака. Чернівчанин перейшов за посиланням, яке було в смс, виконав всі вказівки. Увів реквізити та конфіденційну інформацію банківської картки. В подальшому отримав сповіщення про зняття майже 10 тисяч гривень.
Також цього дня із заявами про шахрайство до співробітників поліції звернулися, ще троє жительок краю. Невідомі особи шахрайським шляхом заволоділи у 52-річної жительки Хотина майже 6000 гривень, у 74-річної чернівчанки – 5000 гривень, а 68-річної жительки селища Путила майже 4000 гривень.
За всіма вказаними фактами співробітники поліції розпочали кримінальне провадження, передбачене статтею 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Тривають оперативно-розшукові заходи для розкриття злочинів.
Поліцейські вкотре наголошують громадянам на дотриманні правил онлайн безпеки.
«Ніколи не переходьте за сумнівними посиланнями, які вам надходять від незнайомці.Не довіряйте дзвінкам від псевдобанкірів, а тим паче не розголошуйте конфіденційну інформацію. Якщо ви випадково розкрили дані платіжної картки на підозрілому сайті – негайно телефонуйте до банку за номером, вказаним на звороті картки та блокуйте її», - йдеться у повідомленні.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами