Як повідомляє МА АСС з посиланням на Відділ комунікації поліції Чернівецької області, 15 липня, із повідомленням про шахрайство до поліції звернулася 49-річна жителька міста Сокиряни Дністровського району. Заявниця розповіла поліцейським, що їй зателефонував невідомий. Співрозмовник назвався працівником служби безпеки одного із банків та запропонував допомогу у захисті коштів від кібератак. Жінка довірилась та надала псевдобанкіру дані своєї банківської картки, з якої в подальшому зникло 59 500 гривень.
Цього ж дня жертвами аналогічних шахрайських схем стали 36-річна та 59-річнй жителі обласного центру. Довірившись аферистам, жінка втратила з карткових рахунків 8 500 гривень, а чоловік 16 200 гривень.
Наші новини є у Facebook
32-річний житель села Іванківці втратив 5500 гривень купуючи товар в Інтернеті. Чоловік здійснив передоплату, після чого зв'язок із недобросовісним продавцем обірвався.
Ще однією жертвою онлайн-шахрайства стала 38-річна жителька села Шилівці Дністровського району. Буковинка повідомила поліцейським, що в одній із соціальних мереж їй прийшло повідомлення про можливість отримання фінансової допомоги від міжнародної організації. Жінка перейшла за фішинговим посиланням та ввела всі реквізити свого банківського рахунку. Після чого отримала сповіщення про переказ 52 025 гривень на невідомі рахунки.
Поліцейські вкотре наголошують на дотриманні правил онлайн-безпеки: не переходьте за сумнівними Інтернет-посиланнями, не повідомляйте персональні дані, номер та строк дії банківської картки, PIN-код, CVV-коди, паролі до Інтернет-банкінгу, кодове слово або іншу інформацію, а також в жодному випадку не здійснюйте передоплату за товари чи послуги в інтернеті.
«У випадку якщо ви все ж таки стали жертвою шахрайства одразу ж телефонуйте на спецлінію «102», - йдеться у повідомленні.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами