У селі Карапчів (Глибоцький р-н) віднедавна за людьми почав споглядати великий міфологічний герой – крилатий кінь Пегас, пише ІА АСС. Місцеві жителі побачили, що біля центральної дороги гине кремезний дуб і падають гілляки. Селяни вирішили перетворити стовбур у місцеву пам’ятку.
«У нас є давня легенда: тут проходили турки і зупинялися годувати та напувати своїх коней. Відтоді кінь став символом нашого села. Тому і перше, що нам спало на думку, - зробити щось таке величне і цікаве», - розповідає Петро Іонець, автор ідеї, житель с. Карапчів.
Бензопила, стамески, помічник поруч та ентузіазм скульптора – ось і весь рецепт появи монумента. Майже тиждень майстер порався біля дерева – тепер це нова локація для світлин та гордість села.
Наші новини є у Facebook
«Коли працюєш, то нема нічого складного, коли чітко задача стоїть. Все робиться легко. Дерево мало вади, гниль, тріщини. Прийшлось по-іншому робити, ніж спершу придумали. Втім, це технічні питання, вони швидко вирішились», - розказує майстер Микола Романюк.
Якраз через ці технічні нюанси довелось скульптуру творити з двох різних шматків. Один блок – підніжжя з гербом села (це зображення чотирьох елементів: перо, зубр, церква, бавовна), другий – сам Пегас. А коли погода дозволить – ще й полакують, аби кінь прослужив довше.
«Ми з хлопцями пів року збирали гроші, думали, мудрували, чекали майстра, коли він звільниться. І потрохи зробили так, як ви зараз бачите. Мрію реалізували. Спонсорами проекту були з десяток мешканців села. Зібрали понад 30 тис. грн. Після 5-денного випилювання результат здивував усіх селян. Людям сподобалось, фотографують. Коли майстер працював – всі підходили, цікавились, було цікаво, це вперше таке відбувалось», - додає Іван Товарницький.
Читати: У Чернівцях з`явилася скульптура кованого янгола (ФОТОФАКТ)
«Робота була складною хоча б тим, що матеріал не заміниш, це виконання одного дублю, з першого разу. Такі замовлення рідкісні, бо мало є давніх дерев і в такому стані, аби витесувати. Бо з живого не зробиш. Це або аварійні, або загиблі дерева», - зізнався Микола Романюк.
У Карапчеві, розповідають люди, є ще старі дуби. Ймовірно, за цим прикладом зможуть вчинити із ними. Головне, аби були ініціатори та не зникло бажання прикрасити своє село.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами