Сама громада невелика, поки що складається усього із двох населених пунктів. Та саме об’єднання у 2015 році стало мало не революційним кроком у Сокирянському районі, адже йому протистояла і досі не сприймає такий ОТГ районна влада.
Чи не найважче у Чернівецькій області проходить децентралізація у Сокирянському районі. Тут у 2015 році наважились об’єднатись лише два населених пункти – місто Сокиряни та сусіднє село Коболчин – разом понад 11 тисяч населення. Протистоять адмінреформі керівники районної ради та адміністрації, кажуть у громаді.
Читати ще: На що ОТГ області витратили 45 мільйонів гривень (СТАТИСТИКА)
Василь Равлик, міський голова Сокирянської міської ОТГ: "Всупереч їхній протидії, ми об’єднались, ми прийняли бюджет на 2016 рік, вже маючи прямі відносини із Міністерством фінансів України і наш бюджет зріс у 6,5 разів. Якщо говорити про власні надходження, то вони зросли у 3,5 рази".
Відчувши після об’єднання потужніші фінансові можливості, коли бюджет Сокирян та Коболчина із більш як 5 мільйонів гривень зріс до маже 33 мільйонів, у громаді одразу почали господарювати. У Сокирянах найперше вирішили проблему стихійних сміттєзвалищ, обладнавши 26 майданчиків із контейнерами для сортування відходів. На Сокирянському підприємстві налагодили і сортування пластикових відходів, на яких тепер можуть заробляти.
Ігор Кучерявий, директор підприємства КП «Сокиряниблаоустрій»: "!Зелена –окремо, коричнва – окремо, потім - пресуємо, шукаємо збут."
Василь Равлик, міський голова Сокирянської міської ОТГ : "Ми придбали прес, який пресує пет-тару в тюки, вагою 60 кілограмів. Маємо можливість реалізувати цю пет-тару по 5-7 гривень за кілограм".
Змінився після об’єднання і центр Сокирян: в місті встановили великий дитячий майданчик та за допомогою підприємців обладнали сквер. Чи не найбільше відчули ефект адмінреформи у першій Сокирянській школі, де за кошти субвенції державного бюджету капітально відремонтували аварійний спортзал.
Олексій Козловський, вчитель фізкультури Сокирянської ЗОШ№1: "Я працюю тут з 1998 року. Це вперше тут так тепло".
Василь Равлик, міський голова Сокирянської міської ОТГ: "Ми змушені були ремонтувати стіни, підлогу, покриття, опалення нове, допоміжні приміщеня – роздягалки, душові".
Не мерзнуть тепер і дітлахи в Коболчині. За кошти громади у сільському дитсадку привели до ладу занедбану актову залу та придбали нові меблі. Нарешті стало тепло і в місцевій школі, де замінили понад півсотні вікон та два десятки дверей.
Олег Мітряк, в.о. директора Коболчинсьої ЗОШ: "Вікна стояли ще від 1968 року, відтоді не мінялсь. Завдяки об’єднанню села Коболчин з містом Сокирян ми отримали таку можливість".
І на цьому коболчинці не зупиняються.
Віктор Гринюк, в.о. сільського старости Коболчина: "На 2017 рік також планується відновити очисні споруди , будівлю сільського кладовиша, проведення вуличного освітлення".
За рік господарювання попри усі перешкоди, успіх Сокирянської громади - очевидний, до неї вже виявили бажання приєднатись шість сусідніх сіл, два із яких вже надали відповідні рішення сільських рад.
Василь Равлик, міський голова Сокирянської міської ОТГ : "Ми готові ці села прийняти до себе , тим більше, що ці села бачать переваги".
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами