22 березня у Києві відбудуться громадські слухання «Державний прапор України».
Як повідомляє видання vj-news.com.ua, приводом для зборів стала помилка у розташуванні кольорів на державному прапорі України. 20 стаття Конституції України проголошує, що державним прапором України є синьо-жовтий (де синій символізує небо, а жовтий – пшеницю).
Проте, ряд громадських діячів вважає, що правильним є саме жовто-блакитне розташування кольорів на стязі України.
22 березня відбудеться чергова річниця з дня затвердження Центральною Радою УНР жовто-блакитного національного прапора. Жовто-блакитні кольори символізували Київську державу ще до християнізації Русі. Під час татарської навали ця символіка зникла, і з’явилась знов вже за часів козацької держави.
“Жовто-блакитний прапор має і геральдичний зміст: ми маємо золотавий тризуб на блакитному тлі. Золотий колір з точки зору геральдики є основним, і за законами вексиллології (науки про прапори) він переноситься нагору. Блакитний колір, як колір тла – є другорядним, тобто на прапорі має переноситись вниз. По езотеричним законам, якщо ми подивимось на бані церков (Михайлівський Золотоверхий собор, Софію Київську), то золотий колір означає святість, вище божество, а блакитний колір – це колір матеріального світу. Святе має бути понад матеріальним. Ми підтримуємо сонячний прапор України, – повідомляє ініціатор громадського руху “Державний прапор” Олександр Зайченко. – Ми хочемо звернути увагу суспільства, що наш первинний прапор треба повернути на державний рівень. І ми будемо звертатись до президента нашої держави, до народних депутатів з проханням затвердити правильне розташування кольорів на прапорі на державному рівні: жовтий колір має бути згори, а блакитний – внизу”.
Участь у зборах може взяти кожен бажаючий, попередьо зареєструвавшись, а у разі необхідності зробити заявку про виступ (регламент до 10 хвилин). Реєстрація триватиме до 15 березня включно. Адресу проведення Громадських слухань буде повідомлено після завершення реєстрації всіх бажаючих. Орієнтовний час проведення засідань – з 10:00 до 17:00 22 березня.
Читати ще: Сьогодні день народження авторів двох гімнів України - ліричного та офіційного
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами