З початком повномасштабного вторгнення російських військ в Україну велика частина українців та європейців почали об’єднуватись у волонтерські центри, фонди та компанії для допомоги усім постраждалим. Один з таких хабів утворився і в румунському місті Сірет (за кілька кілометрів від українського кордону) зі складськими приміщеннями і в Чернівцях, пише Медіа агентство АСС.
Один гуманітарний штаб на два міста – це дозволяє концентрувати усю допомогу у прикордонній зоні, за спрощеною системою перетинати границю і вже з Буковини відправляти у громади по Україні.
Наші новини є у Facebook
«Ми почали роботу 28 лютого. Наша ціль – всю допомогу зі світу збирати у чіткому місці і віддавати у правильні руки. У нас працює команда професіоналів з різних сфер бізнесу, котрі ніколи не займались логістикою. Але всі перелаштувались і гідно тримають своє поле діяльності. Кожний пакунок важливий і головне, щоб він був доправлений до адресата. Ми гарантуємо і звітуємо, що все доправлене до нас – буде розвантажене і вручено усім, хто цього потребує. Існує система офіційних запитів, тому ми знаємо що і кому, і скільки поїде. Їжа, одяг, ліки – те, що зараз потребує Україна. Ми дякуємо всім небайдужим благодійникам Європи та світу – географія широка. Така підтримка і піклування вселяє нам віру та дає силу – допомога робить нас сильнішими. Тому ми вистоїмо і переможемо», - розповіла Ліля Бортич, співзасновниця гуманітарного хабу «Help Ukraine Romania».
У Чернівцях працює три склади, один з яких відведений суто для медичних та лікарських препаратів. Там фахівці з профільною освітою та досвідом фасують та сортують ліки, вони знають, який препарат зможе стати альтернативою відсутнім медикаментам. В інших двох приміщеннях – продукти, засоби гігієни, одяг, навіть пральні та сушильні машини.
На фото: Л. Бортич, Ю. Соловей, Ю. Грицку-Андрієш
«Це волонтерська ініціатива спільно з локальними бізнесами, місцевою владою. Ми сфокусовані на роботі територіальних громад. Приймаємо запити від містечок, селищ і централізовано відвантажуємо допомогу. Ми дбаємо, аби вантаж, який привозять з Європи, найшвидше потрапляв у центр, перетинав кордон і оперативно розподілився серед українців. Всю цю логістику ми робимо безперешкодною та оптимальною. Також наш один хаб працює з адресними відправленнями, коли хтось з-за кордону хоче відправити допомогу конкретному містечку, лікарні, людям. Інший склад – це загальний потік гуманітарки. Паралельно ми шукаємо водіїв, котрі не бояться їздити у гарячі точки, де ведуться обстріли», - зазначила Юлія Соловей, координаторка гуманітарного хабу «Help Ukraine Romania».
У команді волонтерів - понад пів сотні осіб, котрі у цілодобовому режимі працюють і допомагають. Єдність усіх народів неабияк мотивує волонтерів – мандарини з Іспанії, борошно з Італії, одяг з Нідерландів – все це наближає українців до перемоги.
Понад 900 тонн вантажу та більше сотні вантажівок - стільки переправили допомоги для українського народу із сіретського складу площею на 2 тисячі квадратних метрів. Спершу звичайні люди приносили пакунки з їжею, а зараз масштаби виросли до посилок від міжнародних організацій та корпорацій.
«У перші дні агресії мене спитали друзі з США, як нам допомогти. Тому ми з Лілією Бортич придумали, як цей процес організувати і оформити документально для звітності. Для цього треба контактних осіб і приміщення для тимчасового зберігання товарів. Так і утворився наш хаб. Зараз все це працює за принципом порожнього складу – отримане відразу відправляємо на точки. Ми задовольняємо потреби переселенців, бо у кожній громаді вони стали шаленим навантаженням», - розповіла Юлія Грицку-Андрієш, співзасновниця гуманітарного хабу «Help Ukraine Romania».
Всю роботу хабу кожен може простежити за щоденними звітами двома мовами. Там прописано, на який запит відправили допомогу, кому саме і що конкретно отримають люди. Саме через таку прозорість, за словами співзасновниці хабу, міжнародні компанії повторно привозять гуманітарну допомогу і не цураються бути частиною світової підтримки.
«У сіретському штабі за аудит та звітність відповідають українці. Така була умова Сіретської міської ради. Паралельно там на складах працюють багато волонтерів з Румунії. У Чернівцях залучені до роботи активні переселенці, вони дуже кваліфіковані і сильно заряджені на результат. Настали часи, коли дуже добре видно світлих людей. Найважче у роботі – не мати чим відповісти на запит громади. А от найбільша мотивація приходить з кожним благодійником, який привозить допомогу», - додала Юлія Грицку-Андрієш, співзасновниця гуманітарного хабу «Help Ukraine Romania».
Для усіх охочих допомогти чи оцінити роботу хабу – можна відвідати офіційний сайт https://www.helpukraineromania.org, а також перейти на акаунти у ФБ та Інстаграмі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами