Резонансні події із Чернівців протягом року додались до калейдоскопу всеукраїнських новин
Інформаційне агентство АСС беззаперечно було очевидцем усіх цих подій. Ми не лише передавали інформацію з місця аварій, скандалів чи інцидентів, а й відстежували подальший розвиток цих історій.
Їх виганяли із квартири у 2016 році, у 2017 році все продовжилось знову. Судові виконавці «виселяли» родину Марії Гумайло у січні, березні, квітні. Відключали електроенергію і вибивали двері. На захист родини Гумайло стали усі сусіди , преса, високопосадовці.
Новини про скандал із заповітом та безвихідну ситуацію, в яку потрапила Марія Гумайло з двома неповнолітніми дітьми, дізналась уся країна. Однак досі справа не зрушила з місця . Кватиру, в якій Марія прожила з дітьми усе життя за заповітом її тітки суд передав іншому власникові. Правозахисники жінки намагаються довести – заповіт – підробка. Поліція та прокуратура – безсилі проти вироку суду.
Про школу, що тріщить по швах у Йорданештах, Глибоцького району уся країна дізналась у березні 2017 року.
Учнів вже давно потрібно було перевести зі старої будівлі, зведеної ще у 19 сторіччі. У березні через перезволожений грунт , школа почала розвалюватсь на очах: шматки штукатурки відпадали з фасаду і зі стін у класах. Адміністрація навчального закладу могла лише зачиняти аварійні класи та дислокувати школярів до інших приміщень. Парадокс в тому, що поруч зі старою школою, що почала руйнуватись, вже зведена нова триповерхова споруда. Та щоб завершити будівництво - бракувало коштів. Вирішити питання обіцяв міністр Зубко, батьки звертались до представників крайової і районної влади, пікетували обласну адміністрацію, досі школу не здали в експлуатацію.
У березні Чернівці сколихнув скандал . Учасники АТО та волонтери звинуватили голову громадської організації захисту нацменшин політолога Олега Хавича у сепаратизмі, після чого патрульні одягли на нього кайданки та відвезли у райвідділок. Активісти запевнювали : громадський діяч та політолог неодноразово висловлював думки з прокремлівською риторикою. Учасники АТО та волонтери у Чернівцях взяли у щільне кільце голову щойно створеної громадської організації за захист прав нацменшин. Його схопили та викликали поліцію саме в момент презентації ГО. Після затримання Олега Хавича із гіпертонічним кризом відправили з відділку поліції до лікарні, а потім – додому. Ще наприкінці квітня в орендованій київській квартирі подружжя Хавичів були обшуки.
Місто не довго оговтувалось . 10 липня у Чернівцях пограбували суддю Апеляційного суду.
У поліції повідомили: "Зранку 10 липня по вулиці Січових Стрільців увірвались 4 невідомих осіб у камуфляжі. Застосувавши до господарів електрошокер, розбійники зв’язали їх. Погрожуючи насильством, нападники заволоділи сумою , еквівалентною майже 330 тисяч гривень. Нападникам загрожує до 15 років позбавлення волі із конфіскацією майна". Вже за два тижні правоохоронці повідомили: знайшли грабіжників, троє з них є учасниками добровольчого батальйону "Донбас"та проходили службу в АТО.
Шокуюча аварія із туристичним автобусом сталась у передмісті Чернівців 18 липня.
На вулиці Галицький Шлях величезний Neoplan із півсотнею туристів з Молдови з’їхав з траси, зніс два дерева та зупинився на обійсті в чернівчанина Пан Іван, на подвір`ї якого зупинився Neoplan, тоді розповів журналістам Інформаційного агентства АСС: його налякав шалений скрегіт металу по асфальту . Чоловік подумав, що на його будинок несеться потяг. Автобус зніс два горіхи, підсобне приміщення та вперся у газову трубу. Туристів одразу пересадили на інший транспорт та після огляду медиків відрядили додому.
Влітку про Чернівці говорила не лише уся Україна, а світ. До міста інкогніто прибули зіркові гості – Міла Куніс та Ештон Кутчер. Вони цілий день гуляли містом, мало хто впізнав у цих двох молодих людях, схожих на студентів, зірок Голівуду. А розголос про цей візит ще довго кочував у різних ЗМІ.
Наступний інфопривід про візит Міли Куніс до міста, де вона народилась, став не менш резонансним. Кінозірка повідомила, що засмутилась, бо не змогла потрапити до рідного будинку. "Ми дзвонили, там такі великі ворота, хвірточка, ніхто не відповідав, і навіть по реакції вікон видно було, що там нікого не було. Ми зайшли у сусідський будинок, винесли стілець, Міла через забор подивилась будинок, подивилася двір", - розповів друг родини, який супроводжував зірок, Микола Бадай. За його словами, відмовилися впускати всередину батьків Міли, але це сталося кількома днями пізніше.
У вересні чернівецькі румуни написали звернення до Президента України, у якому просили накласти вето на Закон «Про освіту»
Не забирати румунську мову зі шкіл. Про це також просили в Міністра освіти та науки Лілії Гриневич у Чернівцях. Головна освітянка країни запевнила, що в міністерстві розроблять нові методи навчання державною мовою для нацменшин, які б допомогли і школярам, і вчителям. Зокрема, така методологія допоможе безболісно перейти на державну мову, не забираючи можливості вивчати рідну румунську мову. Усе це заради того, щоб школярі могли успішно складати ЗНО та вступати до українських вишів.
Масове отруєння дітей у 27 школі у жовтні стало ще однією темою для широкого обговорення. Через такий інцидент депутати міської ради запропонували звільнити керівника міського управління освіти. Їдальня 27 школи у Чернівцях, де напередодні обідали діти, тимчасово призупинила роботу. Там працювали епідеміологи . Досліджували зразки їжі, обстежували персонал. Згодом, стафілокок виявили у трьох працівників харчоблоку.
Автор Майя Гуменна
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами