Цей день, на відміну від Дня Землі, що проводиться в березні, покликаний об’єднувати людей планети у справі захисту навколишнього середовища, передає УНН.
Всесвітня акція День Землі почалася в США 22 квітня 1970 р. Її успіх дуже влаштував організаторів, і з того часу святкування стало регулярним. Відомий американський політик і активіст сенатор Гайлорд Нельсон створив групу зі студентів під керівництвом Денніса Хайеса (студента Гарварду - Ред.). Оскільки це був час активних студентських рухів, ініціатива привернула до себе багато уваги.
Попри те, що сенатор і його "штаб" не мали ні часу, ні ресурсів для організації справді масових заходів, вони відбувалися (як, наприклад, 20-мільйонна демонстрація і приєднання до проекту сотень шкіл - Ред.). Як казав Г. Нельсон, "День Землі організовував себе сам".
1971 р., завдяки успіху першого Дня Землі, сенатор Г. Нельсон проголосив "Тиждень Землі" (3-й тиждень квітня - Ред.) як щорічну подію, яка стала дуже популярною серед населення США.
На хвилі громадської та політичної активності, пробудженої Днем Землі, у США було прийнято багато законів і актів, що стосуються охорони довкілля.
Наразі у більшості країн політики ігнорують День Землі.
За традицією цього дня всі охочі беруть участь у впорядкуванні і озелененні своїх дворів і вулиць, різних екологічних заходах.
У Чернівцях до відзначення Дня Землі завчасно долучилися студенти Чернівецького коледжу дизайну та економіки. Вони роз’яснювали чернівчанам, що потрібно зробити, аби врятувати нашу планету. Студенти намагалися звернути увагу містян на глобальні екологічні проблеми та запобігання екологічним катастрофам (зміни клімату, деградації довкілля, безгосподарної діяльності людства).
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами