Також вітають з Днем ангела жінок з іменами Віра, Любов, Надія і Софія. У цей день прийнято дарувати їм подарунки, а ті повинні пригостити своїх рідних і близьких ласощами. Іменинницям слід сходити до церкви і попросити про здоров'я, благополуччя і любов.
Читати ще: Вмитися ранковою водою та облити нею дитину радять на Різдво Пресвятої Богородиці
Традиції та звичаї
Основна традиція цього свята - гучний жіночий плач рано вранці. Вважається, що якщо жінка поплаче, то це відлякає всі біди, прикрощі та напасті від неї самої та її сім'ї.
Заміжнім жінкам в цей день потрібно поставити в церкві дві свічки біля ікони Ісуса Христа і ще одну - вночі в коровай і 40 раз прочитати слова про спокій. На ранок коровай слід розділити між усіма членами сім'ї, включаючи домашніх улюбленців. Завдяки цьому обряду в будинок приноситься спокій і затишок.
У церкві потрібно помолитися біля ікони трьох великомучениць, попросити, віри, сили, здоров'я, любові, благополуччя. У ікони Софії просять здоров'я дітям і жінкам, а також зачаття дитини.
Цей день проводять у родинному колі, більшу частину уваги приділяють дівчаткам.
Прикмети
У народі вважають, що якщо в День пам'яті святих мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії журавлі відлітають у вирій, то на Покров обов'язково будуть заморозки.
Якщо їжак почне будувати своє лігво посеред лісу, то зима буде холодною. А якщо білка починає линяти знизу-вгору, то зиму варто чекати сувору і холодну.
Вважається, що дощ у цей день - це знак, що весна буде ранньою і теплою.
Заборони
Народна пам'ять зібрала кілька заборон, пов'язаних з днем християнських мучениць.
Так, призначати заручини або вінчання на 30 вересня - погана прикмета. Згідно до неї, на "бабські іменини" сватаються, а на Покрову - весілля грають.
Крім того, в цей день жінкам не можна займатися домашніми справами.
Джерело: obozrevatel