День святого Архістратига Михайла відзначають в Україні 21 листопада. Християни вважають його одним із семи архінгелів (старших ангелів), архістратигом небесного воїнства, покровителем людського роду.
Собор Архістратига Михайла (21 листопада) святкують пишно.
Після Михайла закінчувалися весілля: «до Дмитра дiвка хитра, а пiсля Михайла — хоч за шкандибайла».
Люди вірили, що «на Михайла зима на білому коні приїжджає», а «якщо Михайло з дощем не услужить – добру й суху весну ворожить» або «якщо на Михайла ніч ясна, то буде зима сніжна й красна».
Переважно, 21 листопада на Михайла в селах готували медові напої, усі жителі села сходилися разом з нагоди зустрічі зими та першого снігу. Цього дня на людях уперше показувалися молодята, які нещодавно побралися, пише Високий замок
За народними уявленнями, святий Михайло, як повелитель вітру, носить його на лівому плечі, тримає за вуса, і приборканий вітер дмухає потихеньку. А коли Архангел трохи попустить вуса вітрові, тоді зчиняється буря або здіймається вихор, а взимку віє завірюха. Вихор у народі вважався уособленням нечистого, тому було важливо, щоб проти нього боровся сам Архістратиг Михайло. Легенди оповідають: якби не він, то вітер би так розгулявся, що увесь білий світ знищив би. Казали, що святий Михайло стріляє у чортів блискавкою, після чого гримить грім.
Запорізькі козаки вважали Архангела своїм покровителем, під його незримим керівництвом завжди отримували дивовижні побіди над супостатом. На честь Архістратига Михайла часто зводили церкви на самій Запорізькій Січі. Запорізьке козацтво також зображало Небесного Воїна на своїх бойових стягах та знаменах.
Читати ще: 19 вересня - Михайлове Чудо: прикмети, традиції та звичаї цього свята
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами