Закон про сортування сміття: в Чернівцях лише почали говорити, як організувати цю схему
З 2018 року українців зобов’язали сортувати сміття. За новим Законом «Про відходи», на сміттєзвалища можна вивозити лише органічне сміття. Усе решту – пластик, скло, папір – викидати у спеціальні контейнери, такі відходи перероблятимуть на вторинну сировину, каже керівник Інспекції з благоустрою Чернівців Сергій Обшанський. Зі слів чиновника, поки у Чернівцях немає ані схеми сортування, ані спеціальних контейнерів для скла-картону-пластику( у Чернівцях поки встановлені лише контейнери для пет-пляшок).
«Зараз на полігон фактично, не мають права запускати жодної машини яка везе невідсортоване сміття, вивозити треба лише органіку, - каже Сергій Обшаснький, - щоб сортувати відходи, в місті потрібно облаштувати майданчики з антивандальними баками для відходів різного виду. До того ж місто може заробляти на вторсировині. Торік за 600 півторалітрових спресованих пет-пляшок можна було вилучити 300-400 гривень. Наприклад, ОСББ, ЖБК самі можуть збирати відходи і здавати на переробку, заробляючи на необхідні потреби, - вважає чиновник. Із започаткування сортування сміття, вартість послуг за прибирання сміття для городян, звісно ,зменшиться, бо на полігон вивозитимуть лише органіку. Але людям треба буде самим сортувати сміття і дотримуватись чітких правил, як, скажімо, викидати пет-пляшки – не просто зсипати їх у контейнер, а перед тим ще й стискати пляшку, тоді бак заповнюватиметься не за день а, наприклад, за три дні. Але поки що у Чернівцях це питання не зрушило з місця», - каже Сергій Обшанський.
Вторсировину з Чернівців вивозить компанія «Укрвторресурси Буковини», її представник – колишній керівник комунального підприємства «Спецкомунтранс» Олександ р Іванченко повідомив ІА АСС, що їхня фірма вивозить із Чернівців скло, папір, пластик, які переробляють у Києві, Харкові, Дніпрі. Сміття відсортовують та забирають із чернівецького сортувального заводу.
Скільки в середньому з Чернівців вивозять пластику Олександр Іванченко не повідомляє. Каже, це залежить від сезону, забирають пластик із контейнерів по мірі накопичення. В будні дні відходів менше, на свята – більше.
Заступник міського голови Володимир Середюк повідомив журналістам ІА АСС, що ціну питання сортування сміття у Чернівцях днями обговорюватимуть у Ратуші. «Ми проаналізуємо , скільки місту потрібно контейнерів та машин, які вивозитимуть відсортовані відходи», - сказав В.Середюк.
Нагадаємо: Чернівецька студентка спроектувала унікальне підприємство для утилізації сміття. За задумом, завод має давати електроенергію для міста, а також стати його архітектурною принадою. Свій проект студентка готова безкоштовно передати місту.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами