Першого лютого 2019 року завершився четвертий проект «Допомога людям похилого віку», який реалізовувала Чернівецька обласна благодійна спілка самаритян.
Як розповіла журналістам Інформаційного агентства АСС директор Чернівецької обласної благодійної спілки самаритян
Катерина Тодорюк, проект фінансувався німецьким фондом «Пам’ять, Відповідальність і Майбутнє» та реалізовувався Чернівецькою обласною благодійною спілкою самаритян ще з 2007 року.
Тоді кількість підопічних налічувала 75 осіб з числа жертв нацизму. В результаті подання проекту до розгляду, а також нагальності потреби даної категорії в обслуговуванні трирічні проекти неодноразово поновлювалися протягом 12 років, спілка вигравала проекти доводячи існування такої потреби.
Нагадаємо, Діти чернівецького дитячого садочка №22 отримали сучасний спортивний майданчик завдяки «Благодійній спілці самаритян».
"В рамках проекту початково існувало дві мобільні бригади, які складалися з водіїв, соціальних та медичних працівників. Бригади надавали соціальний та медичний догляд, а також господарські послуги. Медичні працівники здійснювали лікарські призначення та надавали медикаменти. Також спеціалісти здійснювали послуги масажу, надавалися різного роду юридичні консультації та психологічну підтримку. Завдяки наявності спецтранспорту, транспортували підопічних. За ці роки окрім догляду та супровідних послуг була проведена велика робота по покращенню рівня життя наших підопічних. Організовувалися акції по збору одягу та постільної білизни, коштів на продуктові набори, проводилися ремонтні роботи в оселях підопічних, надавалися в безкоштовне користування проти пролежневі матраци та здійснювалися різні маніпуляції по відновленню стану активності" - розповідає Катерина Тодорюк.
В 2013 році благодійна спілка самаритян організувала міжнародний симпозіум «Літні люди – нове життя», в якому приймали участь партнерські організації спілки та представники міської влади та піднімалися нагальні проблеми даної категорії.
Читати ще: Біль, горе та сльози. Світлини жертв нацизму виставили в Художньому музеї.
В рамках міні-проекту від німецького фонду «Пам’ять, Відповідальність і майбутнє», в якому висвітлювалося питання прав людини. Спільно з німецькою молоддю видали книгу українською та німецькою мовами з незабутніми історіями про складні долі ще тоді молодих людей, яких застала війна, і про те, як склалася їхня доля потім. Дана ідея надихнула їхніх послідовників-волонтерів і в 2018 році в чернівецькому художньому музеї було реалізовано успішну фотовиставку «Біль минулого в очах сьогодення», в яких були зібрані не тільки історії з минулого підопічних, але й фото, завдяки, яким можна було подумки пройти по їх життєвому шляху з моменту їх молодості до сьогоднішнього дня. На жаль, багато авторів своїх історій вже немає в живих.
"На кінець січня 2019 року на обслуговуванні спілки залишилося 54 підопічних,з них 38-ро є жертвами націонал-соціалістичних переслідувань. Ці люди і далі потребують нашої допомоги. Наразі момент Фондом «Пам’ять, Відповідальність і майбутнє» завершив фінансування такого проекту, що давав можливість опікуватися жертвами нацизму та здійснювати догляд за ними. Проте фонд оголосив про майбутні проекти для даної категорії населення, до якої належать наші підопічні. Ми не зупиняємося і продовжуємо вишукувати інші можливості для наших підопічних, оскільки призупинення даного проекту для них означає відмовитися від останнього десятиріччя свого життя, коли вони відчували себе захищеними та менш одинокими" - каже Катерина Тодорюк.
Чернівецька обласна благодійна спілка самаритян розпочинає підготовку до участі в конкурсі проекту і з вересня 2019 року може повернутися до такої необхідної допомоги.
Тим часом, поки робота призупинена, тому пані Катерина звертається до небайдужих верств населення, хто хоче надати пряму адресну допомогу підопічним або допомогти в продовженні такого обслуговування, звертайтеся за телефоном 58-92-76.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами