Дві провальні спроби проголосувати за недовіру міському голові на учорашній сесії – швидше тиск, аніж реальна загроза, вважає Чернівецький політолог Олексій Кандюк, який поспілкувався із журналістами Інформаційного агентства АСС.
Нагадаємо: Учора депутати двічі намагались оголосити недовіру міському голові, через факт корупції в управлінні освіти. Ініціатором висловлення недовіри меру Олексію Каспруку став Василь Продан - керівник фракції "Рідне місто". Депутати від цієї фракції на сесії пояснили: так діють тому, що міський голова не звільнив керівника управління освіти після виявлення факту корупції.
Відтак, за недовіру міському голові спершу проголосували 19 із 33 присутніх депутатів: 7 - від "Рідного міста", 5 - "Свобода", 4 - "Самопоміч", 3 - від "Батьківщини". Жоден із депутатів від "Солідарності" та "Народного контролю" не підтримав таку пропозицію. Із другої спроби за неї проголосували ще менше - 16 депутатів.
Зрештою, питання ситуації в управлінні освіти депутати вирішили розглядати на черговій сесії 30 березня.
«Про що це може свідчити? Протистояння у міській раді питання не сьогоднішнє . В місті є дві впливові політичні групи, які «борються» за владу., - вважає політолог Олексій Кандюк,
"Одна з цих груп вже мала можливість висловити недовіру попередньому міському голові (М. Федоруку, ред.), і ця спроба вдалась. Нинішнє протистояння вже заходить в глухий кут – це зрозуміло. Як тільки стане очевидно, що ситуація безвихідна, намагання висловити недовіру міському голові будуть продовжуватись», - продовжує політолог.
«Також це можна розглядати, як спробу тиску на міського голову. Це ніби певна технологія, адже група депутатів-опонентів до мера - чисельна. Тому, якщо вони дійсно хотіли б усунути мера від влади, вони б знайшли необхідні голоси».
«З третього боку, це так само можна розглядати, як зміну тенденцій у складі самої міської ради. Є фракції, які хочуть посилити вплив, і це може бути спосіб використати їх. А саме – обмін посад на конкретні рішення», - каже Олексій Кандюк.
«Тому спроба висловити недовіру – це розвідка ситуації, та, швидше - тиск на міського голову. Ймовірно, що це питання буде підніматись і далі.»
«А поки що залишається це тупикове протистояння, коли обидві сторони не можуть нічого зробити більше, аніж блокувати дії одне одного. Після учорашніх радикальніших дій, думаю, будуть спроби домовитись, але наскільки вони будуть вдалими – поки невідомо.»
«Таке голосування не може свідчити про загрозу зняття міського голови найближчим часом, адже у цій ситуації не можна знехтувати реакцією електорату. Думаю, що все ж більшість чернівчан такий крок оцінять негативно. А розхитувати настрої електорату навряд чи хтось наважиться», - впевнений політолог.
Для довідки: відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», прийняття рішення про висловлення недовіри міському голові віднесено до компетенції міської ради. Таке рішення приймається більшістю депутатів від загального складу ради (ч.2 ст.59). Однак механізм висловлення недовіри та його юридичні наслідки законодавством не визначені. Практика свідчить, що висловлення недовіри є підготовчим етапом для прийняття радою рішення про дострокове припинення повноважень міського голови.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами