В програмі "Суть речей" на Радіо "Станція" 103,2 FM голова Чернівецького відділення НОК України Іван Гешко та заслужений тренер України, голова Чернівецької обласної федерації панкратіону Ігор Наконечний говорили про те, що найнагальніше потрібно зробити в Чернівецькій області для спорту
Людмила Григорчук: Окрім грошей, що ще треба зробити в Чернівцях і в області, щоб допомогти спортсменам розвиватися? Я говорю про зали, майданчики.
Іван Гешко: Нового щось за останні декілька років, окрім «Олімпії», в нас не було, щось визначного, як палац спорту, щоб можна було приймати великі змагання, манеж, реконструкція стадіону «Буковина», який на жаль знаходиться в аварійному стані, я спілкувався з новим керівництвом стадіону і він каже, що він знаходиться на плавуні, тому, навіть, якщо робити реконструкцію, то треба вивчити, чи це доцільно, щоб знати, куди вкладати кошти. Інколи краще побудувати щось нове, це буде дешевше, ніж зробити старе. Наприклад, НСК «Олімпійський» в Києві, планувалося одне, а порахували, що можна було за ті кошти залишити і цей, і побудувати ще один. Є багато проблем.
Людмила Григорчук: А чого в Чернівцях треба нагально? Ще один басейн відкривають зараз…
Іван Гешко: Не ще один, а один. Бо той, що є, він не пристосований, щоб займатися плаванням.
Людмила Григорчук: Довжина не та?
Іван Гешко: Не лише довжина, а там має бути розворот, має бути куди пригати. У нас є басейн для відпочинку. Діти на тренуванні мають наплавати тисячу, півтора тисячі, а басейн є на 13 метрів. Уявіть, як їм треба наплавати. Це приємно, що відкривають. Була угода про співпрацю.
Людмила Григорчук: Ще обіцяють стадіон на Легмаші.
Іван Гешко: Так, цей стадіон на який 70% коштів дає міжнародна федерація футболу, 30% - місто. Це стадіон для футболу. Це дуже добре, бо ми підтримуємо футбол, але без бази. А треба розписати розвиток. А то ми вклали один раз і все, а так, треба постійно вкладати, розвивати. В минулому, коли «Буковина» посіла 4-те місце, то їм пропонували перейти у вищу лігу, але фінансів нема, бази нема, а при вищій лізі, треба мати ще додаткові команди, ціла інфраструктура має бути. У любих міжнародних правилах по техніці безпеки наш стадіон навіть не може бути у вищій лізі. Та трибуна, що за таблом вона аварійна, вона не може містити глядачів. Це велика проблема, але наші Чернівці достойні того, щоб ми мали таку арену. Дуже багато заходів і арена навіть може сама на себе заробляти. Вона повинна бути багатофункціональна, приймати любі заходи. І концерти, і футболі, любі заходи.
Людмила Григорчук: Легкоатлетам щось треба?
Іван Гешко: Саме основне – доріжка. На стадіоні, дійсно. Вже приходили два місяці назад спеціалісти. Домовилися. У них є декілька проектів на Україні. Декілька регіонів будують стадіони, зокрема, в Луцьку, був зданий стадіон, який відповідає другому рівню акредитації, він може приймати будь-які чемпіонати, окрім чемпіонату світу і Олімпійських ігор. Стадіони будуються, знаходять різні варіанти. Багато залежить від нашого керівництва, треба їм підказувати, показувати, стимулювати.
Людмила Григорчук: Впирається все у фінанси?
Іван Гешко: До чого б ми не йшли, все зводиться до фінансів. Дійсно, складна ситуація в країні, у нас війна, економічна криза. Але не треба падати духом, треба працювати.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами