Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування проводиться щорічно з 1 по 7 серпня за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я.
Близько 170 країн світу приймають участь в його проведенні. Мета заходу – акцентування уваги громадськості на цінності грудного вигодування та популяризація здорового способу життя, йдеться у повідомленні Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА.
Під час проведення Всесвітнього тижня підтримки грудного вигодовування буде проведено Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування: «Підтримаємо грудне вигодовування разом». В Україні тиждень грудного вигодування проводиться з 2001 року.
Грудне вигодування – це ідеальне харчування, яке сприяє здоровому росту і розвитку дитини. Основу грудного молока складають особливі білки, які відрізняються високою біологічною цінністю, легко перетравлюються і всмоктуються. З молоком матері дитині передається більшість захисних антитіл від багатьох хвороботворних бактерій і вірусів. Грудне молоко повністю забезпечує потреби дитини першого півріччя життя в рідині та поживних речовинах. Всесвітньою організацією охорони здоровя рекомендовано продовжувати грудне вигодовування щонайменше до досягнення дитиною дворічного віку.
Читайте також: Робота кипить. Будівельні роботи відновили у Перинатальному центрі
В Україні перша галузева програма підтримки грудного вигодовування була затверджена у 1995 році. З 2001 року розпочата сертифікація закладів охорони здоров’я на відповідність критеріям «Лікарня, доброзичлива до дитини». З 2004 року в закладах системи охорони здоров’я України, де отримують медичну допомогу матері і діти, впроваджується Розширена Ініціатива ВООЗ/ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини», що передбачає, окрім питань підтримки грудного вигодовування, впровадження сучасних перинатальних технологій в родопомічних закладах. Наразі в Україні налічується близько 400 закладів, що відповідають згаданим критеріям.
Медичних працівників закладів охорони здоров’я з підтримки грудного вигодовування готують за спеціальною навчальною програмою. Для цих цілей на замовлення МОЗ України за підтримки Дитячого Фонду ООН/ЮНІСЕФ в Україні розроблено навчальний посібник «Сучасне ведення лактації та грудного вигодовування».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами