Впродовж цього тижня фахівці Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області спільно із освітянами та психологами розповідали школярам про те, що таке булінг, як захистити себе від агресії інших та що робити, якщо стали жертвою цькування
Булінг - це агресивне ставлення одних дітей до інших. За опитуваннями 2017-го року від UNISEF 67% дітей в Україні стикалися з цим явищем. З них 40% вирішили нікому про це не розказувати. А 44% спостерігачів ігнорували булінг, бо їм було страшно за себе, повідомляє Чернівецька обласна державна адміністрація.
Дівчатка частіше відчувають психологічний тиск, а хлопці ж частіше стають жертвами фізичного насильства.
Розпочали кампанію «Стоп булінг!» у Чернівцях із правової години з учнями чернівецької загальноосвітньої школи №38 та вихованцями спортивного карате клубу «Максимум».
Ініціативу підтримали майстер спорту, чемпіонка та призерка чемпіонатів та кубків України, багатьох міжнародних турнірів Юлія Желєзко та кандидат у майстри спорту, переможець багатьох національних турнірів, чемпіонатів України та представницьких міжнародних змагань Микола Мельничук.
Також година спілкування на тему: «#булитинекруто» відбулася і у Чернівецькій загальноосвітній школі №27. Про булінг із її учнями говорили фахівці юстиції та майстер спорту з боксу Олександр Погодін.
Отримати більше інформації можна за номером гарячої лінії Єдиного контакт-центру безоплатної правової допомоги за номером 0 800 213 103 (цілодобово і безкоштовно в межах України).
Про це повідомляє Головне територіальне управління юстиції у Чернівецькій області.
Читайте також: За цькування в школі пропонують штрафувати
Що робити у випадку булінга?
Дітям не варто намагатися вирішити ситуацію самотужки, адже з булером не завжди можна порозумітися. Краще звернутися до батьків, вчителів, або старших, яким дитина довіряє, пише сайт Факти ICTV.
У разі, якщо над дитиною знущаються, батьки, повинні уважно вислуховувати скарги дитини і ставитися до цього серйозно, а не просто відмахуватися словами "Дай здачі".
Вчителям потрібно не показувати свою фізичну перевагу, а поговорити з булером. При витівках на уроці можна спробувати відволіктися від заняття і зосередити увагу на булері, спробувати залучити його до навчального процесу.
Однак варто пам’ятати, що не можна закривати очі навіть на найменший прояв цькування, адже розібратися з ситуацією можна лише спільними зусиллями і тільки, якщо вчасно звернути на неї увагу.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами