Страсна п’ятниця 2018 року припадає на 6 квітня. Що віруючі роблять в Страсну п’ятницю, традиції і заборони цього дня – в нашому матеріалі.
Страсна п’ятниця є найсуворішим і сумним днем Великого посту, в який не можна приймати їжу, крім хліба і води, до церковного обряду винесення плащаниці, який відбувається о третій годині дня, пише СТБ. Вважається, що саме в цей час Ісус Христос віддав Богові душу на хресті. Плащаниця – це відріз тканини, на якому написаний або вишитий образ Сина Божого в повний зріст, символічний похоронний саван.
Страсна п’ятниця – що не можна робити
Крім суворого обмеження в їжі, віруючий повинен максимально відмовитися від інших мирських турбот.
Забороняється виконувати сільськогосподарські роботи, адже у жодному разі не можна забивати залізні предмети в землю – мабуть, за аналогією з прибиванням цвяхами до хреста.
По дому також працювати не можна. Тому дуже важливо закінчити прибирання й прання в Чистий четвер. Готувати теж небажано. Не можна торкатися гострих металевих предметів в оселі: не займайтеся шиттям і вишивкою, нічого не ріжте – хліб можна тільки ламати.
Читайте ще: Рогата і білоголова: різновиди Великодньої паски Буковини
До речі, про хліб. Часто запитують, чи можна пекти паски в Страсну п’ятницю, адже начебто це і робота по дому, і святкові приготування, які було бажано закінчити в четвер. Відповідь не настільки однозначна, адже в різних парафіях священик може тлумачити духовні тексти по-своєму, і рекомендувати різне. Але в багатьох регіонах України все ж вважається, що це якраз важливий виняток. Більше того, існує повір’я, що спечений у Страсну п’ятницю хліб особливо корисний і не буде псуватися дуже довго. Перед такою роботою необхідно промовити молитву «Отче наш» і спитати Господа про благословення.
Не можна відвідувати розважальні заходи. Страсна п’ятниця – день скорботи.
Страсна п’ятниця – що можна робити
Зрозуміло, можна і варто відвідати богослужіння і молитися. Після п’ятничної служби заберіть з собою дванадцять свічок, з якими ви стояли в храмі. Запаліть їх в будинку, намагаючись охопити всі куточки, і не гасіть, поки не догорять самі. Це очистить атмосферу в домі і приверне блага.
Вам буде цікаво: Буковинська писанка - у художніх альбомах та листівках
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами