Про це у програмі Суть Речей на Радіо 10 розповіли запрошені гості: Тарас Прокоп координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області та Василь Купіна, омбудсмен з захисту виборчих прав у Чернівецькій області.
Людмила Григорчук: Щодо технічних кандидатів, їх важко наказати, закон не передбачає такого покарання?
Тарас Прокоп: Немає такого визначення – технічний кандидат. Ми не можемо говорити про технічних кандидатів, притягнути їх до відповідальності. Ніхто не може заборонити кандидатам приймати участь у виборах. За це є виключно політична відповідальність. Боротьба досить жорстка на цих виборах. У нас немає явних фаворитів, що можна з впевненістю сказати, що саме ті певні двоє людей вийдуть у другий тур. Тому йде боротьба за кожен відсоток виборців. Є побоювання, що кандидати будуть вдаватися до різного виду маніпуляцій, щоб здобути голоси.
Слухач: Чому ви вирішили, що у нас немає технічних кандидатів? Я думаю, що будуть такі випадки. Міністр внутрішній справ заявив, що вже почалося розслідування по Юрію Тимошенко. І ще, про напади на торгові точки компанії Рошен. Чи є такі випадки на Буковині?
Тарас Прокоп: Як такої відповідальності, що кандидат є технічний – немає. Визначити це неможливо. Може бути відповідальність за політичну корупцію, чи підкуп виборців, але за технічність кандидата відповідальність суто політична, юридичної відповідальності немає. Щодо нападів на торгові точки, то у Чернівецькій області немає таких випадків. У нас був випадок нападу на агітаційний намет, розписані білборди, це дрібне хуліганство.
Василь Купіна: По тій статистиці і звіту, який подає поліція, то у нас розпочато 4 кримінальних провадження. Саме один такий випадок, по цій агітаційній палатці, про яку говорив Тарас, у Краноїльську. Це хуліганство, це не порушення виборчого законодавства. Щодо технічних кандидатів, я скажу, як юрист, ця кампанія не відрізняється від інших кампаній, окрім кількості кандидатів. Всі користуються такою опцією, бо доказової бази немає. Як поліції зібрати докази, що є злочинна змова, це ж треба ще потім довести у суді. А це найважче. Звичайні справи нелегко вирішуються, у нас плачевна статистика по виборчих злочинах. Більшість з них, можна подивитися статистику, що адміністративні протоколи повертають на доопрацювання через якість технічні недоліки. А тут масштаб інший, скільки тут треба томів зібрати доказів, і все вивчити, розібрати. Всі ці слідчі дії треба розпочинати раніше, може такі дії вже є, правоохоронці може вже працюють. Просто, щоб не порушувати таємницю слідства, не розповідають все.
Читайте також: Чернівецька область поки не повністю готова до виборів – ОПОРА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами