Принаймні так кажуть екскурсоводи. Чернівці цікаві для гостей цілий рік, проте саме наприкінці квітня приїзд туристів у Чернівці пожвавлюється, розповідає гід Людмила Рогова.
Те, що Чернівці - туристичне місто, вказує статистика. Заступник директора департаменту розвитку міської ради Руслана Сідляр запевнила, що у 2018 році лише до туристично-інформаційного центру звернулися майже 11 тисяч гостей міста (6379 вітчизняних відвідувачів, а іноземних – 4522). Пані Руслана зазначила:
«Чернівці раді приймати туристів щоденно впродовж року, але вже традиційно навесні в Чернівцях проводиться Буковинський туристичний ярмарок, який символізує відкриття туристичного сезону».
Не всі називають квітень вдалим часом для знайомства з Чернівцями. Деякі мешканці скаржаться на дороги, багнюку, сміття, описують всі ці проблеми у соцмережах.
Julia Pryymak: Весна - пора вдала, а от з дорогами якось не вийшло, навіть прогулянка тротуаром буде невдалою;
Віт Алік: Якраз весна НЕ ВДАЛИЙ! Повно сміття, болото вздовж розбитих доріг, криві тротуари, ями! Обшарпані дерева і кущі, побита і крива бруківка на вулицях центру, нещасні, майже "мертві" тролейбуси і т. п..
Олександр Приймак: О да, надихатися пилюки, влізти в багно, загубити підбори чи колеса, впасти в розкопки - романтика ще та.
Погоджується, що навесні туристів у Чернівцях зустріне чимало неприємних сюрпризів, і Людмила Рогова.
«Мені, як мешканці, і як гіду, хотілося б ще, звісно, щоб про Чернівці туристи говорили: "Як у вас чисто!". Поки звертають увагу часто на велику кількість псів, бруд, неприбрані з зими піщані заноси, відсутність тротуарів, освітлення, смітників», - додала Людмила Рогова.
Ще бракує нашому місту інформатизації: вказівних стендів, карт і т.п., зазначає вона.
«Іноземним гостям важко знайти туристичні об’єкти, магазини, місце проживання. Також проблема в доступності об’єктів. Туристам тяжко дізнатися інформацію щодо купівлі квитків. Більшість музеїв у святкові вихідні дні не працюють. Вірменська церква зачинена майже постійно. Також велика проблема з транспортною доступністю. У нас мало потягів. Точніше навіть не так, їх майже немає. Автобусний міжміський парк в жахливому стані. Тобто, до Чернівців загалом важко дістатися» - перераховує пані Людмила.
Але, зізнається екскурсоводка, якщо туристам все ж вдалося доїхати до Чернівців, тоді їх уже не лякає нічого: ні поганий стан доріг, ні фасади:
«Вони не за цим їдуть. Перше враження від Чернівців у більшості випадків позитивне - це "ах!!!" Від залізничного вокзалу, наприклад. Туристів вабить саме історія, саме те, що містять в собі Чернівці - дух, міф особистості, відмінність від інших міст» - згадує Людмила Рогова.
Шукачі міфів та шанувальники цікавої архітектури, звичайно, не минають колишню Резиденцію Митрополитів Буковини та Далмації, нині центральний корпус ЧНУ ім.Ю.Федьковича. Студенти звикли до туристів, кажуть, пишаються, що навчаються у «Гоґвортсі».
«Я навчаюсь в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, і мені здається, це найкраща споруда, яка є в нашому місті, тому я б зробила це першим місцем призначення туристів. І відвідувати місто можна цілий рік, не зважаючи на погоду, сезон чи пору року. Чернівці готові до туристів завжди, адже в нашому місті дуже багато пам’яток культури, які заслуговують, щоб про них знали не тільки Чернівці, а й весь світ» - каже Юлія Цісовська, чернівчанка.
До теми: "Бомба. Я закохався". Журналіст проекту "Мандруй своє" про Чернівці.
Але екскурсоводи кажуть, що не лише університетом приваблюють Чернівці туристів. Існує 14 маршрутів на різний смак та тематику, які не тільки охоплюють центр міста, але й його околиці. Наприклад, туристичний маршрут «Чернівці некрополі», розкаже про історію кладовища по вулиці Зеленій. Або маршрут «Шляхами буковинської трійці», де окрім Чернівців можна відвідати міста Кіцмань, Вижниця, села Брусниця, Чортория, Розтоки.
«Найбільше замовляють туристичний маршрут «Відкрий для себе Чернівці». Маршрут об’єднав 21 найцікавішу пам’ятку багатокультурних Чернівців у межах пішохідної доступності», - зазначила заступник директора департаменту розвитку міської ради Руслана Сідляр.
Також проводяться міжміскі туристичні маршрути «Чернівці- Хотин - Кам'янець-Подільський», «Румунія - Південна Буковина», «Парад тюльпанів (Буковинська Троя)+ Фестиваль квітів у Мамаївцях».
Тут постає питання доступності і комфорту подорожей. Туристи повинні бути готовими, що деякі маршрути повимотують нерви через невідремонтовані дороги. Чиновники заспокоюють, про ці проблеми знають і намагаються їх вирішити. Зокрема, кажуть, постійно ведуть перемовини про відкриття нових авіасполучень та ремонтують міжміські та міські дороги.
Зрештою, навіть з мінусами туристам Чернівці подобаються, зізнаються гості Буковини. Тому що тільки у нас є затишна вулиця Кобилянської, містичний Гоґвортс та автентичні собори. Чернівці дають можливість зрозуміти, що в Україні також можна відпочити якісно та цікаво, тут можна отримати незабутні емоції та безліч яскравих фото напам'ять.
Читати ще: Рафтинг, екстрим та природні пам'ятки: новий туристичний маршрут на Буковині.
Автор: Юлія Хром
Фото: авторки та Л.Рогова
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами