Інформаційне агентство АСС продовжує рубрику - «Впливовий АССпект». Ми знаходимо співрозмовників, які зможуть дати відповіді на запитання, які Вас хвилюють. Ексклюзиви від АСС - тільки для Вас!
Хотинська фортеця чекає туристів. Для цього навели лад на території, оновили експозиції, а торговці сувенірами та іншим (зовсім не автентичним!) крамом розклали свої ятки. Щоправда, 3 червня дітям-третьокласникам, які приїхали до історико-архітектурного заповідника, в екскурсії відмовили. Мовляв, дітям буде нецікаво. Чи готова Хотинська фортеця приймати туристів та що може їм запропонувати, дізналися на власному досвіді та запитали у Єлизавети Буйновської, директора державного історико-архітектурного заповідника «Хотинська фортеця».
Уже на оглядовому майданчику - столики з найрізноманітнішими товарами. Тут є все: від гуцульських топірців до… гумових м’ячиків, черешень та домашнього вина. Продавці, побачивши групу дітей, не роздумуючи, пропонують китайський мотлох, Батьки поспішають забрати своїх чад ближче до пам`ятки, адже приїхали роздивитися фортецю!
Нарешті – старовинна брама! Усі чекають екскурсовода. До нас виходить жінка і повідомляє: «А, може, ви самі подивитеся? Дітям нецікава буде екскурсія…».
Таке ставлення відверто обурило. Бо перед цим ми відвідали Кам`янець-Подільську фортецю, у якій діти із захопленням слухали розповіді екскурсовода і задавали їй чимало запитань. Чому ж у Хотинській фортеці відмовляються від роботи з дітьми?..
А подивитися у заповіднику є на що: експозиція старовинного одягу, зброї, археологічні знахідки тощо.
На зворотному шляху просто у брамі фортеці діти знову підбігли до торговельних яток. Автентики тут небагато, в основному – дешеві китайські іграшки. Завбачливі продавці ні в чому собі не відмовляли: не соромлячись на ходу у кілька разів підвищували ціни. Зокрема, одному хлопчикові гумовий м`ячик, що вміщується в долоні, продали за 20 грн., а наступному, який хотів придбати таку саму іграшку і тримав у ручках 50 грн., пропонували вже за 30. Бізнес у історико-архітектурному заповіднику явно «процвітає».
Читайте ще: «Впливовий АССпект»: Про дітей і від чого їх треба захищати
Із безліччю запитань звернулися до Єлизавети Буйновської, директора державного історико-архітектурного заповідника «Хотинська фортеця».
- Туристичний сезон у розпалі. Розкажіть, що пропонуєте туристам?
- Туристичний сезон у нас розпочався ще у травні. Туристів дуже багато, приїжджають люди звідусіль. До відкриття ми прибрали територію, оновили деякі експозиції, поповнили їх останніми знахідками археологів. Наразі ще працюємо над оформленням одного з підвалів замку.
- Чи зросла ціна входу та екскурсії фортецею?
- Ціну ми трошечки підвищили. З 1 червня вартість вхідного квитка для дорослого становить 40 грн., для дитини – 20 грн., а екскурсія – 200 грн.
- Єлизавето Валентинівно, чому ж відмовляєте в екскурсії дітям? У вас немає фахівця-екскурсовода, який готовий працювати з малечею?
- Мабуть, це було непорозуміння. Бо екскурсії для дітей ми проводимо. Просто, аби не перевантажувати їх датами, розповідаємо більше легенд. Я обов`язково з`ясую, чому відмовили в екскурсії малечі. Такого більше не повториться.
Вам буде цікаво: «Впливовий АССпект»: Про кіно і Чернівці
- Розкажіть про торгові ятки на території фортеці: чи не думали розмежовувати автентичні сувеніри і дешевий китайський крам?
- Торгові місця на оглядовому майданчику до Хотинської фортеці жодного відношення не мають, бо розташовані на території Хотинської міської ради. А безпосередньо у брамі торгують підприємці, з якими в нас укладена угода.
Не бачу змісту розмежовувати товари, бо більшість сувенірів теж китайського виробництва. Іноді привозять деякі автентичні речі з Кут, але їх небагато.
Наразі ми продовжуємо готувати документацію на продовження реставраційних робіт самої фортеці, аби зберегти її і продовжити приймати туристів.
Фото:khotynska-fortecya.cv.ua
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами